NIE MAM NIC DO POWIEDZENIA...-60

Zmieniać, czy nie zmieniać?

Barbara Ważna / 20 maja 2016 / Komentarze:

Wokół tyle różnych bodźców, które wręcz krzyczą: „zmień to, zmień tamto, zmień swoje życie!”.

I co z tym zrobić? Odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań: czego tak naprawdę chcę? 
Czy to co robię i miejsce w którym się obecnie znajduję jest zgodne z moją życiową misją? 
Czy w ogóle chcę coś w swoim życiu zmieniać, czy jest mi dobrze tak jak jest? Odpowiedzi na te pytania pomogą nam najpierw w podjęciu decyzji, stworzeniu planu działania, a później w samym działaniu.

Niektórzy z nas nie lubią zmian, a nawet nie odczuwają potrzeby ich wprowadzania. Dryfują po oceanie swego jestestwa i biorą co przynosi im życie. Pozostali szukają nowych dróg i jeśli ich nie znajdują, 
to sami je tworzą. Ci pierwsi żyją nadzieją, że świat się dla nich zmieni, a ci drudzy zmieniają siebie, 
by zmienił się świat.

Ach, gdyby to wszystko było takie proste… Od czegoś jednak trzeba zacząć. Zacznijmy zatem od poznania samych siebie, od sprecyzowania swoich mocnych stron i zdania sobie sprawy z własnych słabości. Określmy własne pragnienia, marzenia i wyznaczmy cele. Poczucie celu nadaje smaczek naszej życiowej drodze czyniąc ją znośniejszą. Wyznaczenie właściwego kierunku umożliwia stawianie kroku za krokiem, bez kręcenia się wciąż po tym samym kawałku podłogi.

Stwórzmy strategię na własne życie, skrojoną na naszą miarę, taką która będzie najlepsza wyłącznie dla nas samych. Jeśli nie jesteśmy w stanie zrobić tego samodzielnie, to są specjaliści którzy nam w tym pomogą. Wystarczy podjąć decyzję.
Jak już to zrobimy, pozostanie skupienie, codzienny wysiłek, wsłuchiwanie się w intuicję oraz rozwijanie własnych umiejętności (mocnych stron). To wszystko po to, aby żyć po swojemu, pełnią życia, realizując własne cele i dając światu z siebie wszystko to, co najlepsze.

Zachęcam do kreowania choćby drobnych zmian we własnym życiu. Bez obawy, kierunek w którym podążamy można zmienić w każdej chwili. Potrzeba do tego jedynie głębokiej świadomości i życiowej odwagi.
A odpowiedź na pytanie „zmieniać, nie zmieniać?” leży w nas samych. Wystarczy głęboko i cierpliwie poszukać…

Komentarze