nie-mam-nic-do-powiedzenia-98

Wierzę w potęgę networkingu

Olga Długokęcka / 10 listopada 2016 / Komentarze:

Kto nie słyszał o promocji biznesów poprzez networking? Chyba nikt. Biznes opiera się na relacjach, a gdzie najlepiej spotkać ludzi, jak nie na spotkaniach networkingowych? Katarzyna Dziubałka, pomysłodawczyni oraz organizatorka cyklicznych spotkań pod wspólnym hasłem Wielka Wymiana Kontaktów opowiada nam o potędze networkingu.

rozmawia Olga Długokęcka

Kiedy narodziła się i jakie były początki Wielkiej Wymiany Kontaktów?

Wielka Wymiana Kontaktów powstała w głowach członkiń grupy Twoja Pasja Twoja Firma, które pewnego pięknego lutowego wieczoru 2015 postanowiły spotkać się ze sobą na żywo i porozmawiać w Warszawie. Miało być to spotkanie dla członków grupy. Spontanicznie padały pomysły, jak spotkanie miało wyglądać. Jedna z Dziewczyn na grupie zaproponowała bezpłatne miejsce spotkania. Na 1 spotkaniu zjawiło się ponad 150 osób. Na 2 spotkaniu pojawiło się ponad 300 osób i nie starczyło miejsca. Wtedy podjęłam decyzję o biletowaniu wydarzenia. Spotkania zaczęły odbywać sie cyklicznie co miesiąc  Warszawie. 15 stycznia tego roku odbyła się już 15 edycja w Warszawie. Po roku zaczęłam organizować spotkania w innych miastach Polski. Pomysł został odebrany z dużym entuzjazmem. Właśnie mija rok od 1 spotkania poza Warszawą. W ciągu roku udało się zorganizować 5 edycji spotkania w Krakowie, Łodzi i Poznaniu. Odwiedzamy też mniejsze miasta np. Kalisz. Także, jeśli czyta nas teraz ktoś z Olsztyna lub innego miasta w Polsce i chciałby Uczestniczyć w organizacji wydarzenia to zapraszam do kontaktu.

Jaka idea przyświeca tym spotkaniom?

Na spotkaniach panuje przede wszystkim bardzo luźna, przyjacielska atmosfera, która ma sprzyjać rozmowom i nawiązywaniu współpracy. Głównym celem spotkania jest wymiana kontaktów – poznanie dużej ilości Przedsiębiorców, co ma w przyszłości przełożyć się na nawiązywanie bliższych relacji, które będą wspierały nas jako przedsiębiorców i rozwój biznesu. Innym celem spotkania jest edukowanie przedsiębiorców poprzez wykłady od trenerów i praktyków biznesu, a także promocja kobiet sukcesu ze sceny. Chcemy promować Kobiety i ich biznesu, chcemy, aby Kobiety rosły w siłę, nawiązywały współpracę, uczyły się od siebie i wspierały. Spotkanie skierowane głownie do Kobiet, ale są również otwarte dla mężczyzn, gdyż Przedsiębiorczość nie ma tak na prawdę płci i współpraca kobiet i mężczyzn może być również bardzo efektywna. Naszym najświeższym celem jest również łączenie tych 2 środowisk.

1892

Spotkań networkingowych jest cała masa. Czym wyróżnia się WWK?

Nasze jest skierowane głównie do Kobiet i w ciągu krótkiego czasu można poznać bardzo dużą ilość Przedsiębiorców. Jesteśmy skoncentrowani na szybkim 2-3 minutowym networkingu. Oprócz networkingu można wziąć udział w wykładach na temat biznesowy często od znanych na rynku trenerów biznesu i praktyków biznesu. Cena wydarzenia nie jest wysoka, a staramy się przy tym utrzymać na prawdę wysoką jakość i zachować wszystkie elementy programu na wysokim poziomie. Ważny jest dla nas każdy Uczestnik i jego zadowolenie. Cały czas staramy się usprawniać nasze wydarzenia, obserwujemy trendy i staramy się dostosowywać na bieżąco do tego, co w danym momencie potrzebują Uczestnicy. Jesteśmy elastyczne w działaniu, ale również konsekwentne w tym, co robimy. Chyba taką najczęściej wymienianą zaletą spotkać jest atmosfera, która panuje na wydarzeniach i która sprzyja poznawaniu się nawzajem Przedsiębiorców.

Niewątpliwie biznes to relacje i sztuka ich budowania. Macie informacje o tym, czy organizowane przez Was spotkania zaowocowały biznesowo?

Cały czas dostajemy informacje, że dzięki naszym spotkaniom powstało już co najmniej kilkaset spotkań i nawiązanych różnych form współpracy. Spotkania dają często motywację i kopa do działania. Nie znam nikogo, kto nie znalazłby pracy na Wielkiej Wymianie Kontaktów. Jest to na prawdę świetne miejsce do inspiracji od innych osób, zdobywania wiedzy, otaczania się ludźmi sukcesu. Wszystko zależy od naszego nastawienia i również szczęścia. Czasami kontakty zdobyte na wymianie procentują dużo później, też często liczy się regularność uczęszczania na spotkania, gdyż za każdym razem można poznać kogoś innego. Mój biznes rozwinął się bardzo szybko tylko dlatego, że cały czas poznaję fantastycznych ludzi na WWK i nawiązuje z nimi współpracę. Obydwie moje dzisiejsze wspólniczki poznałam na WWK. W zasadzie wszystkie osoby, z którym współpracuję – większość z nich jest z polecenia lub właśnie z WWK.  Osoby, które uczęszczają na takie spotkania już wyróżniają się tym, że same wyszły do klienta i są to często osoby, które robią coś z pasją i chcą o tym opowiadać. Na takim spotkaniu na żywo od razu czujemy, czy opowiada nam energia danej osoby.

Dla wielu spotkania networkingowe wiążą się z pewnym stresem. Wyjście do nieznanych ludzi i rozpoczęcie niezobowiązującej rozmowy nie zawsze jest łatwe. Jak dbacie o swoich gości i jak angażujecie ich do aktywności podczas spotkań?

Staramy się witać gości, przedstawiamy od razu zasady networkingu i zachęcamy do działania. Często organizujemy różne gry networkingowe, a także networking jest moderowany przez przeszkolone do tego osoby. Sama często też wchodzę w rolę networkera. Nie zmuszamy natomiast do networkingu, wiele osób woli przyglądać się temu z boku. Często osoby, które zjawiają się na spotkaniach to ekstrawertycy. Generalnie na żadnej WWK nie było jeszcze problemu z networkingiem. Często mamy przeciwstawny problem – jak zakończy networking i posadzić Uczestników na wykłady :) Rozmów i potrzeby rozmowy jest bardzo dużo – tak wynika z mojej obserwacji.

Gromadzisz na swoich spotkaniach średnio setkę osób w różnych miastach w Polsce. Jak Ci się to udaje?

Rozwiązuję potrzebę spotykania się Przedsiębiorców, w tym głównie Kobiet i mówienia głośno o swoich usługach lub próby bezpośredniego nawiązywania kontaktów. Dzisiejsi Przedsiębiorcy wiedzą, że sama reklama online czy strona www nie wystarczy i żeby biznes prężnie się rozwijał to my sami potrzebujemy się rozwijać i otaczać ludźmi ze środowiska. Kontakty i budowanie relacji na żywo są niezbędne do osiągnięcia sukcesu. Inspirowanie się, rozmowy z Przedsiębiorcami, możliwość nawiązania współpracy lub często poznania klienta są jednym z bardzo ważnych elementów prowadzenia biznesu. Ta świadomość jest coraz większa wśród Przedsiębiorców, a my staramy się tworzyć przyjazna przestrzeń, która będzie sprzyjała takim właśnie spotkaniom.

1929

Jak obserwujesz swoich gości to zauważasz w nich potrzebę spotkań networkingowych?

Zauważam potrzebę rozmowy, promocji swoich usług, nawiązywania współpracy, wsparcia i wiem, ze podczas networkingu możemy wiele z tych potrzeb zrealizować. Networking ma wszechstronne zastosowanie, ale często tez nie wiemy, jak z niego korzystać i dopiero się tego uczymy. A potęga kontaktów jest wielka – cały mój biznes zbudowałam w oparciu o kontakty i dobre relacje i udało mi się rozwinąć firmę na całą Polskę tylko dlatego, że mogę nieść i pokazywać to, co robię na żywo i wtedy można pokazać siebie i to, co się robi na 100%. Networking nie jest pewnie dla każdego i jeśli było się tylko raz na networkingu i coś poszło nie po naszej myśli to można szybko się zrazić. Często piszą do mnie osoby, które mówią, że były na wielkiej wymianie i wiedzą, że to nie dla nich, gdyż nie znalazły tam klienta lub dużej korporacji, z którą chcieli nawiązać współpracę. W networkingu trzeba być bardzo elastycznym, pozytywnie nastawionym, mieć umysł i oczy szeroko otwarte na to, co może wyniknąć z danego spotkania. Może na danym networkingu nie ma akurat mojego klienta, ale na pewno jest ktoś, kto może wiedzieć, gdzie ten klient jest i jeśli jasno komunikujemy to, na czym nam zależy i czego szukamy to na pewno uda nam się przybliżyć do celu. Żadne spotkanie nie jest przypadkowe. No i tez na networking nie trzeba uczęszczać cały czas, ale warto urozmaicić swój biznes o właśnie te narzędzie.

Wierzysz w potęgę networkingu?

Gdybym nie wierzyła to pewnie nie organizowałabym tych spotkań z taką konsekwencją i zapałem :) Wierzę w ludzi, w biznes oparty na pasji i naszych talentach. To, że każdy powinien robić i zarabiać, na tym co kocha i do czego został stworzony. Chcę tworzyć miejsce, gdzie będą się spotykać tacy właśnie ludzie i razem nawzajem wspierać i pomagać budować nawzajem Polskie firmy, żeby odnosiły jak największy sukces.

NAJBLIŻSZE SPOTKANIA WIELKIEJ WYMIANY KONTAKTÓW

25 stycznia – Warszawa

31 stycznia – Katowice

31 stycznia – Kalisz

2 lutego – Trójmiasto

7 lutego Opole

15 lutego – Lublin

21 lutego 0 Łódź

6 marca – Poznań

9 marca – Londyn

13 marca – Katowice

Dorota Stojek (1)

ZOSTAŃ Z NAMI, CZYTAJ DALEJ!

 

Komentarze