1260px × 712px — główne (32)

Vesna Krivokapic pierwszą projektantką zagraniczną!

Redakcja / 27 listopada 2019 / Komentarze:

Za nami już dziewiąta edycja pokazu Marka Wspiera Markę i jednocześnie czwarta współorganizowana z Urzędem Wojewódzkim w Łodzi. 16 listopada w jednym z najpiekniejszych obiektów miasta- zabytkowym Domu Towarzystwa Kredytowego goście obejrzeli propozycje aż 10 projektantów, w tym pierwszą kolekcję zagraniczną.

1260px × 712px — główne (34)

Czarnogórska projektantka Vesna Krivokapic zaprezentowała polskiej publiczności swoją ulubioną kolekcię „Ukochany zimny kamień”, inspirowaną strojami ludowymi Czarnogóry. Ta kolekcja odwiedziła dotychczas dziewięć krajów, a teraz pojawiła się na dziewiątym pokazie mody w polskiej Łodzi w towarzystwie dziewięciu kolekcji polskich projektantów. Trzy razy dziewiątka :-)- fani numerologii pewnie znajdą ciekawe ukryte znaczenia.

Z kolekcją wiąże się historia. Czy wiecie, że Czarnogóra była przez krótki czas monarchią? I miała tylko jednego króla? To właśnie królowej małżonce- Milenie jest dedykowana kolekcja i pierwszej czarnej sukni królowej.

1260px × 712px — główne (33)

W czarnogórskiej prasie pojawiła się wypowiedź projektantki dotycząca wydarzenia z 16 listopada „- Brałam udział w znacznie większych wydarzeniach modowych, ale bez pochlebstwa wyróżniłbym to jako wiodące. Niezapomniane trzy dni w Łodzi, spędzanie czasu z projektantami, były dla mnie jednym wielkim świętem”.

To nie jedyny miły komentarz projektantki:

„- Naprawdę musiałam być w tym miejscu i doświadczyć wszystkiego. Trudno to opisać słowami, to się bardziej czuje. Tak, byłam pierwszym zagranicznym projektantem, który pokazał swoje modele na MwM, ale nie czułam się jak obca, uwierz mi, byłam w domu.”

1260px × 712px — główne (32)

Vesna Krivokapic na stałe mieszka w Kopenhadze, tam studiowała i została na stałe. Tęskni jednak za Czarnogórą i w wywiadzie dla Hvala.pl powiedziała:  „…urodziłam się w Baosići, ale aktualnie mieszkam w Kopenhadze. Jestem osobą bardzo nostalgiczną, brakuje mi bardzo Czarnogóry. Tęsknię za miejscem swojego urodzenia i zdecydowanie muszę powiedzieć, że brakuje mi mojego kraju „w całości” jakkolwiek to zabrzmiało”.

Projektantka od 5 lat jest organizatorką międzynarodowego pokazu mody w Herceg Novi w twierdzy Forte Mare. Jest również zaangażowana w obronę zwierząt.

 

Komentarze