NIE MAM NIC DO POWIEDZENIA...-61

Twoje cele – spisz je!

Wojciech Konstanowicz / 22 maja 2016 / Komentarze:

Każdy z nas stawia sobie jakieś cele, mniejsze lub większe, mniej lub bardziej długofalowe. Ile razy pomyślałeś sobie „chcę to zrobić”, a w natłoku codziennych zajęć zapominałeś o tym? Twoje coroczne noworoczne postanowienia – jak długo o nich pamiętasz? No właśnie…

Dlaczego warto spisywać cele? Bo to pomaga im stać się rzeczywistością.

Spisanie celów, a następnie wracanie do listy co jakiś czas pozwala nie stracić z oczu tego, do czego dążymy. Gdy cele są niewypowiedziane, istnieją tylko w naszej głowie, mogą nam łatwo umknąć. Spisanie ich, utworzenie listy sprawi, że nasz mózg odbierze to działanie, jako pewnego rodzaju zobowiązanie. To obietnica, którą składasz przed samym sobą. Było by głupio robić w konia samego siebie, prawda?

Czasem faktyczny natłok zajęć i brak czasu, czasem lenistwo i zwykłe wymówki – to sprawia, że hamujemy nasz własny rozwój, tracimy z oczu punkt, do którego dążymy.

To naprawdę ważne, żeby mieć jasno wyznaczone cele, odczuwać je wielozmysłowo, nawet wyobrazić sobie uczucie, jakiego doznasz, gdy w końcu swój cel osiągniesz. Jeśli możesz go zobaczyć, stanie się bardziej realny. Opisz sobie ten obraz i wracaj do niego za każdym razem, gdy poczujesz, że coś się wymyka spod kontroli.

Niektórzy umieszczają listę z celami w miejscu łatwo widocznym: na lodówce, ścianie sypialni lub nad biurkiem. Jeśli nie masz wyćwiczonej koncentracji i łatwo gubisz wątki, to będzie dobrym pomysłem, aby patrzeć na listę codziennie.

Potraktuj swoją listę, jak pomoc dydaktyczną. Pomoże Tobie… dojść do celu!


ZOSTAŃ Z NAMI, CZYTAJ DALEJ!


 

Komentarze