1260px × 712px — główne (19)

Trzecia edycja Marka Wspiera Markę

Redakcja / 23 maja 2019 / Komentarze:

Na niewiele ponad tydzień przed jednym z naciekawszych wydarzeń modowych w Polsce- Marka Wspiera Markę- prezentujemy sylwetki projektantów występujących po raz pierwszy na MWM Fashion.

Zobaczymy aż szóstkę nowych twarzy, w tym 3 kolekcje dyplomowe: Kovalowe- Eweliny Kowal, Katarzyny Kukułki i Hulya. Trzy kolejne to już doświadczone projektantki z imponującym dorobkiem: Patrycja Plesiak, Milidiami i Klaudia Bartmańska.

Ewelina Kowal to absolwentka Krakowskiej Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru (SAPU),  debiutantka pokazu Marka Wspiera Markę. Projektantka zaprezentuje dyplomową kolekcję „New Romantic”,. Jest to podróż do lat 80-tych, jednak ukazanych w nowoczesnym wydaniu. Plisowania, zwężona talia i szerokie ramiona, które  optycznie powiększają sylwetkę to cechy charakterystyczne kolekcji. W Łodzi odbędzie się premiera kilku nowych modeli.

1260px × 712px — główne (13)

fot. sesja wizerunkowa Kovalowe

Patrycja Plesiak projektowaniem mody zajmuje się od 10 lat. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi z tytułem magistra sztuki. Jak na projektantkę młodego pokolenia, ma imponujące CV. W roku 2015 reprezentowała Polskę na Expo w Mediolanie co zaowocowało ogłoszeniem miasta Łodzi kolebką polskiej mody. Jest laureatką międzynarodowych konkursów dla projektantów m.in Textile Salon w Moskwie- złoty medal i certyfikat Slavy Zaitseva-jako jedyna polska projektantka mody, Premio Internazionale Grandi Artisti Luigi Centra- nagroda, którą otrzymała w Wenecji w 2016 roku w dziedzinie rozwoju światowej mody. Do tej pory powstało 30 autorskich kolekcji ubioru, które były prezentowane w Paryżu i Mediolanie. Kolekcja STONES-Kamienie jest inspirowana kamieniami szlachetnymi, które mają właściwości ochrony energetycznej człowieka.

1260px × 712px — główne (14)

fot. kolekcja Patrycji Plesiak

Klaudia Bartmańska „wskoczyła” do udziału w pokazie wygrywając zieloną kartę. Była finalistką konkursu Fashion Designer Awards. Kiedyś pracowała w atelier Macieja Zienia, teraz sama tworzy własne kreacje. Miała okazję ubrać Olgę Bołądź czy Michała Szpaka.

1260px × 712px — główne (15)

fot. Olga Bołądź w sukni autorstwa Klaudi Bartmańskiej (w środku)

Katarzyna Kukułka jest absolwentką Krakowskich Szkół Artystycznych. Cała kolekcja dyplomowa utrzymana jest w ukochanym czarnym kolorze projektantki. Proste formy bazowe urozmaicone są elementami strukturalnymi, dla których inspiracja były kartki papieru oraz to co można uzyskać po składaniu ich lub docinaniu.

1260px × 712px — główne (16)

fot. kolekcja dyplomowa Katarzyny Kukułki

Kolejna projektantka ma niezwykły talent do tworzenia ubrań z włóczki. Hulya Eric Mehovic ukończyła warszawską MSKPU. Jest zafascynowana technikami manipulacji tkanin tworząc niepowtarzalne i nietuzinkowe kreacje.

1260px × 712px — główne (18)

fot. Hulya Eric Mehovic- sesja wizerunkowa

Ostatnią prezentowaną projektantką jest Milena Sobierajska- Mielewczyk tworząca pod marką Milidiami.  Kolekcje pret-a-porter są romantyczne, kobiece, pełne wolności i wdzięku, inspirowane w dużej mierze stylem boho. Na wybiegu możemy spodziewać się sukni długości maxi, falban oraz kwiatowych printów.

1260px × 712px — główne (20)

fot. sesja wizerunkowa Milidiami

Pokaz Marka Wspiera Markę przygotował aż 500 zaproszeń dla gości- fanów polskich marek. Prawie dwugodzinna impreza dostarczy niezliczoną ilość wspaniłych wrażeń.

******

Organizatorzy: Personal Branding Polska i Województwo Łódzkie

Komentarze