1260px × 712px — główne (48)

Trendy na jesień/ zima 2018

Redakcja / 29 września 2018 / Komentarze:

Trzeba przyznać, że lato nas w tym roku wyjątkowo rozpieściło. Słońca, kwiatów, zwiewnych ubrań czy szyfonów mieliśmy pod dostatkiem. Lato, nawet te najpiękniejsze i najdłuższe, pomału idzie w zapomnienie, czas więc na przyjrzenie się trendom w modzie na najbliższy sezon jesienno- zimowy.

Powtórki i kontynuacje

Bez wątpienia kwiaty nadal trzymają się dzielnie. Hitem pozostaną zwiewne sukienki, łączone niestandardowo ze skórzaną ramoneską i kozakami.

Nie rozstajemy się również z plisami. Przywitaliśmy tę kontynuację z ogromną radością, ponieważ plisy nadają szlachetności tkaninom i fasonom ubrań. W najbliższym sezonie najmodniejsze są te w skali mikro. W pokazach pojawiają się w garsonkach jako element ozdobny (część spódnicy), jako dodatek w formie pasków lub w wersji asymetrycznej. Plisowane spódnice łączone są z grubymi swetrami czy obszernymi marynarkami.

1260px × 712px — główne (44)

Hity jesieni: kwiaty i kraty- polskie marki (fot. z pokazu Marka Wspiera Markę)

Materiały

Królową wybiegów na sezon jesienny jest skóra, zarówno naturalna jak i jej sztuczne odpowiedniki. Pojawia się w każdej możliwej odsłonie. Znajdziemy tu skórzane sukienki (również w wersji midi), nieśmiertelne i zawsze modne ramoneski, garsonki, płaszcze, spódnice oraz wszelkie dodatki i akcesoria. Mocno promowane są również sztuczne futra w dowolnym kolorze i fasonie, zarówno długie jak i krótkie oraz w wersji dodatków np. kołnierzy.

1260px × 712px — główne (45)

Hity jesieni: skóra, futra, ramoneski (fot. z pokazu Marka Wspiera Markę)

Nadruki

Lubicie kraty? Nawet jeśli nie, czas na całkowitą odmianę. Nie jest to nowość, krata jest związana z jesienią mocnym małżeństwem. To co może być pewną odmianą jest sposób noszenia i… łączenia. Tym razem krata będzie dominowała, zamiast stanowić dodatek. Możemy zestawiać ze sobą różne wielkości kraty tworząc niezwykle modne (o czym za chwilę) monolooki. Możemy też, co stanowi już absolutną nowość, łączyć ze zwierzęcymi nadrukami.

1260px × 712px — główne (46)

Hity kolekcji jesienno-zimowych: total looki, nadruki zwierzęce (fot. pokaz Marka Wspiera Markę)

I właśnie nadruki zwierzęce najmocniej rozgrzewają sezon jesienny (obserwując trendy wiosna/ lato 2018 również). Mamy tu ogromną różnorodność od pasków zebry, pantery, tygrysa czy pytona. Bawimy się totalnie. Możemy łączyć zebrę z nadrukiem pytona, czy cętki ocelota z tygrysem. Kolory nie są oczywiste. Znajdziemy panterkę w kolorze zieleni, czy pytona w kolorze różu.

Total looki

Jeden z mocniejszych trendów na jesień! Tu ważny jest kolor, im mocniejszy i charakterystyczny tym lepiej. Zasada jest nieskomplikowana- dobieramy wszystko od stóp do głów (tak, tak, również buty i torebki) w jednym intensywnym kolorze. By zachować równowagę, warto zwrócić uwagę na odcień; im bardziej zbliżony tym lepszy.

Total looki pojawiają się również w wersji nadrukowanej. Wspomniane wyżej akcenty zwierzęce również są mocno lansowane przez największe domy mody.

Fasony

Całkowitą nowością będzie spódnica czy sukienka midi. Dla wielu pań ta długość jest trudna do zaakceptowania ze względu na optyczne powiększenie sylwetki. Warto jednak poszukać fasonów rozszerzających się ku dołowi. W połączeniu z botkami czy kozakami nadamy sylwetce pożądaną lekkość. Dużo trudniejsza do zaadoptowania może być obniżona talia, my jednak jesteśmy przekonani, że odpowiednie cięcie przed linią bioder nada sylwetce charakteru.

Na wybiegach zagościła peleryna, kaszkiety. Pomału widać zmianę w fasonach rękawów- nadal modne są szerokie falbany, widać jednak mocny trend ich zwężania i … propozycje krótkich rękawów- bufek.

1260px × 712px — główne (47)

Trendy jesienne: kolory niebieski, odmiany zieleni, bieli i beżu (fot. wykonane podczas pokazu Marka Wspiera Markę)

Kolory

W sezonie jesiennym prawie każda kobieta odnajdzie swój ulubiony kolor. Mamy więc wszechobecny niebieski, który pojawił się na prawie wszystkich wybiegach i targach mody. To kolor niezwykle twarzowy, plastyczny, który bardzo łatwo połączyć z innymi. Znajdziemy odcienie zieleni od ciemnej butelkowej po jasne i nasycone. Nadal modne są odmiany fioletu, czerwieni, bordo, szarości, beżu i bieli. Mówiąc krótko do wyboru do koloru.

*****

Zdjęcia wykonane podczas pokazu mody polskich projektantów w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

fot. Marek Makowski

fot. Mariusz Kaczmarek

 

Komentarze