30582405_231182727618213_3768850870440034304_o

Tomasz Ossoliński na pokazie w Łodzi

Karina Berk / 19 kwietnia 2018 / Komentarze:

Na pokazie Marka wspiera Markę swoją obecnością zaszczycił nas jeden z najbardziej znanych polskich projektantów – Tomasz Ossoliński.

Tomasz Ossoliński specjalizuje się w modzie męskiej. W 2005 roku stworzył własną markę nazwaną swoim imieniem i nazwiskiem. U projektanta ubierają się największe gwiazdy polskiej sceny, takie jak Paweł Małaszyński czy Andrzej Chyra.
Projektant miał zaszczyt stworzyć kreacje oscarową, która pojawiła się na  scenie przy nagrodzeniu krótkometrażowego filmu Dzieci z Leningradzkiego. Tomasz Ossoliński ma w swoim dorobku również własną linię perfum, buty projektowane dla Gino Rosii, a także, co zaskakujące, wnętrze samochodu marki Skoda Superb.

W 2015 roku jego kreacja ponownie pojawiła się na wręczeniu Oscarów. Jego autorski smoking założył reżyser Idy, Paweł Pawlikowski.
– Daję trzy razy tak! – to jedna z wielu opinii Tomasza Ossolińskiego na temat naszej inicjatywy. – Moim zdaniem należy wspierać takie projekty i pomagać sobie nawzajem. – mówi projektant po pokazie mody Marka wspiera Markę. Poza chwaleniem samego pomysłu, artysta wyraził również uznanie dla organizatorów – Fajne jest to, że komuś chce się działać w ten sposób. Usłyszałem dziś, że to kolejna edycja. W związku z tym jeszcze większe gratulacje.

1260px × 712px — główne (1)

fot. Kolekcja Maciej Piłat- fot. Filip Mazurkiewicz

Tomasz Ossoliński podczas pokazu wyłonił również swoich faworytów. Najbardziej zwrócił uwagę na kreacje Bartosza Pilawskiego. Poza sylwetkami Pilawskiego, projektant wyraził aprobatę dla strojów prezentowanych przez Macieja Piłata. Jak sam stwierdził :
– Bardzo to wszystko było miłe.
– Trzymam kciuki za rozwój inicjatywy i kolejne pokazy!

1260px × 712px — główne (3)

fot. Kolekcja Pilawski w obiektywie Filipa Mazurkiewicza

*******

fot. tytułowa Dominik Kolęda- Tomasz Ossoliński

Komentarze