1260px × 712px — główne (61)

Talentiada i festyn dla dzieci

Redakcja / 2 września 2017 / Komentarze:

Trzeba to napisać wyraźnie- Talentiada zakończyła się wspaniale! Ale zacznijmy jeszcze raz od poczatku…

Kilka miesięcy temu zostaliśmy poproszeni o wsparcie inicjatywy sportowej dla dzieci. Cel był prosty, co wcale nie oznaczało łatwy. Potrzebne było zaangażowanie wielu ludzi i zebranie sporej kwoty pieniędzy- 62 tysiące złotych na półkolonie wraz z wyżywieniem dla 120 dzieci. Akcja zorganizowana za posrednictwem polakpotrafi.pl trafiła do archiwum jako „projekt udany”- a coś co wydawało się niemożliwe, stało się możliwe, dzięki wsparciu wielu wspaniałych ludzi. Wam wszystkim należą się wielkie PODZIĘKOWANIA <3

Dziś był wielki dzień. Organizatorzy- Szkoła Tenisa Diłaj wraz z Agnieszką Diłaj (pomysłodawczynią projektu) zaprosiła dzieci na świętowanie zakończenia wakacji. I przygotowała dla swoich byłych podopiecznych z półkolonii wiele atrakcji.

Zanim zaczęła się zabawa odbył się trening w mistrzowskim wydaniu. I to dosłownie mistrzowskim, bo rozgrzewkę i trening poprowadziła dwójka znanych sportowców: Anna Rogowska– mistrzyni świata w skoku o tyczce, medalistka olimpijska, a prywatnie wspaniała ambasadorka lekkoatletyki i Dariusz Tiger Michalczewki– mistrz świata zawodowców w boksie, dziś przedsiębiorca. Trzecim współprowadzącym mini-trening był Maciej Florek „Gleba”– choreograf, tancerz oraz zwycięzca You Can Dance.

1260px × 712px — główne (62)na zdjęciu: dzieci uczestnicy Talentiady, pośrodku Maciej Gleba Florek, Anna Rogowska, Anna Szubert

Po treningu już była tylko zabawa! Cóż, dałam się również ponieść atmosferze przyjemności. Było wszystko czego potrzeba dzieciakom do dobrej zabawy- towarzystwo równieśników, świetny clown, zainteresowanie dorosłych, balony, króliczek, lizaki, pączki, owoce oraz gry sportowe prowadzone przez trenerów Macieja i Piotra braci Diłajów.

Wśród zaproszonych gości była również obecna wójt Pruszcza Gdańskiego- Pani Magdalena Kołodziejczak, która zadbała by informacja o bezpłatnych zajęciach sportowych dla dzieci dotarła również do maleńkich wiosek i zorganizowała transport dla najmłodszych by mogły bezpiecznie dojeżdżać na półkolonie.

Cudownie było być częścią tego wydarzenia! Jeszcze raz, w imieniu Szkoły Tenisa Diłaj i dzieci, wszystkim znajomym, bliższym i dalszym z serca dziękuję za każdą, najmniejszą nawet pomoc przy organizacji Talentiady.

 

1260px × 712px — główne (63)

Wiemy i dzielimy się również informacją, że co najmniej 40 dzieci będzie kontynuowała naukę gry w tenisa w trakcie roku szkolnego. To także jest możliwe dzięki zebranym funduszom na polakpotrafi.pl.

A na zakończenie przytoczę ciekawą rozmowę.

Ania Rogowska- „po mini-treningu widzę co najmniej dwójkę dzieci z wielkim potencjałem lekkoatletycznym. ”

Wójt Magdalena Kołodziejczak- „proszę dać mi szansę porozmawiać z ich rodzicami”.

Tak rodzą się gwiazdy. Trzymamy kciuki!!!

Komentarze