1260px × 712px — główne (9)

Talentiada- bezpłatne zajęcia tenisowe

Redakcja / 13 kwietnia 2017 / Komentarze:

Młody człowiek zarażony sportem zostaje z nim na zawsze. Taką tezę stawiają organizatorzy Talentiady- bezpłatnych zajęć tenisowych dla najmłodszych dzieci.

Od kilku lat obserwujemy wzrost świadomości jak ważna dla zdrowia jest jakakolwiek forma uprawiania sportu. Obserwujemy maratony, półmaratony, bieganie w miastach, jogging na parkowych alejkach… i ulegamy złudzeniu, że stało się to normą. Prawda jednak jest zupełnie inna. Sport, choć w założeniach jest dostępny dla każdego, to jednak by go uprawiać potrzeba czegoś więcej niż obowiązkowych zajęć w-f w szkole. W badaniach wśród osób dorosłych, które biegają dla przyjemności, amatorsko i dla zdrowia dominują osoby z dużych miast powyżej 500 tys mieszkańców, z wyższym wykształceniem oraz zarabiające… powyżej 5.000 zł brutto miesięcznie. Nie jest ich mało- stanowią około 22 % populacji.

Gdy spojrzymy na powyższe statystki wyraźnie widzimy, że choć zjawisko dotyczy znacznej części społeczeństwa, to jednak dość elitarnej.

Sport jest zaraźliwy. Dzięki akcji Polska biega każdego roku słupki rosną, bo siła argumentów miłośników biegania jest imponująca. Prawie 100% biegaczy (tak, tak, to nie pomyłka) twierdzi, że poprawiło im się samopoczucie. A wiadomo, że jak człowiek w dobrym nastroju to i do słabszych dni podchodzi z większym dystansem i wyższym optymizmem. Dotyczy to w równym stopniu najmłodszych.

Dlaczego o tym piszemy?

Bo dołączyliśmy z dumą jako patroni medialni do projektu sportowego dla dzieci Talentiada.

Talentiada składać się będzie z dwóch bezpłatnych części: czterech turnusów półkolonii łącznie dla 120 dzieci, podczas których trenerzy wybiorą grupę 50 najbardziej zaangażowanych i aktywnych dzieci. Dzieci te uzyskają stypendia i pod naszym hasłem „Sport jako alternatywa uzależnień” będą mogły uczestniczyć w dwusemestralnych zajęciach tenisa ziemnego oraz zajęciach ogólnorozwojowych. Podczas zajęć dla każdego dziecka przewidujemy opiekę trenerską i wychowawców, zajęcia ogólnorozwojowe, zajęcia tenisowe, każdemu dziecku zagwarantujemy sprzęt sportowy, napoje oraz posiłek.

A na tak duży projekt potrzeba środków finansowych.

Warto wejść na stronę Talentiada Polak Potrafi i wesprzeć projekt dowolną kwotą. Nie dla nagrody, ale dla dzieciaków, by zakochane w sporcie zarażały innych, a w przyszłości zachęcały własne maluchy do ćwiczeń fizycznych.

IMG_1902

A jeśli trafi się diament? Szkoła Tenisa Diłaj to doświadczeni trenerzy i byli mistrzowie Polski w tenisie. Na młode talenty też czekają :-).

 

Komentarze