1260px × 712px — główne (22)

Sztuka dzielenia

Anna Szubert / 30 maja 2017 / Komentarze:

W niedzielę zakończyła się zbiórka pieniędzy na rzecz sportowego projektu Talentiada dla dzieci. Warto zacząć od dobrej nowiny: cała kwota 62 tysięcy złotych została uzbierana, w dodatku z bonusem dwóch tysięcy złotych!
To był duży projekt, wiele osób powątpiewało w jego sukces. Przyznam, że i ja na 3 dni przed końcem projektu poczułam lekkie zaniepokojenie. Co prawda każdy z nas wie, że najwięcej dzieje się „za pięć dwunasta”, ale tu stawką było wszystko albo nic. Czerwone albo czarne. Wygrana lub przegrana. Ruletka mi nie służy, nie lubię hazardu :-)
Uff!
Po 45 dniach sporego zaangażowania czasowego i emocjonalnego przyszedł czas na odpoczynek i pierwsze refleksje.

Początek

Nie był brawurowy. Wybranie terminu startu projektu przed świętami wielkanocnymi, a potem „wyrwanie” z harmonogramu 9 dni majówki, nie było  najlepszym rozwiązaniem. Choć mówi się, że ważniejsze jest jak się kończy, a nie zaczyna, to jednak szkoda było tego czasu, zwłaszcza pod koniec projektu.

Akcja Sportowcy

45 dni. Wcale nie tak dużo, jak wydawało się na początku. Ale po kolei. Ideą organizatorów- Szkoła Tenisa Diłaj- było zebrać kwotę potrzebną do zorganizowania czterech półkolonii dla 120 dzieci, a po wakacjach, przez cały rok szkolny, prowadzić wybraną, najbardziej zaangażowaną pięćdziesiątkę dzieci ucząc gry tenisa. A wszystko to całkowicie bezpłatnie.
Cudownie jest napisać, że pomysł spodobał się wielu sportowcom. Oni wiedzą najlepiej ile wyrzeczeń trzeba, by osiągać sukcesy i ile wydatków finansowych musieli ponieść rodzice, by mogli dojść do celu. Do projektu dołączyła jako pierwsza Iwona Guzowska, która przekazała rękawice z autografem. Chwilę później Ania Rogowska– nasza mistrzyni w skoku o tyczce. A potem już było jak w bajce: Agnieszka Radwańska, Marta Domachowska, Sławomir Peszko, Justyna Święty, Max Mirnyi.
Każdego dnia do Talentiady trafiały nowe fanty: piłka z podpisami zdobywców Pucharu Polski Arka Gdynia, piłka z podpisami polskiej reprezentacji w 2004 roku w Portugalii (m.in. Dudek, Żewłakow), mini kombinezon z autografem Kamila Stocha, koszulka z autografami lekkoatletów z igrzysk w Rio.
Sportowcy nie zawiedli!

1260px × 712px — główne (23)

Reakcja Biznes

Nie byłoby sukcesu bez NAS. No bo jeśli nie my, to kto. W ekspresowym tempie, z taką piękną energią i chęcią, że aż chwilami czułam się zawstydzona, do projektu dołączali wspaniali darczyńcy. Potrzebuję to napisać wprost: wszystkim wspaniałym ludziom, którzy pozytywnie zareagowali na moją prośbę lub innych promotorów Talentiady, należą się wielkie słowa podziękowania i uznania. Wystarczy miejsca by wymienić was wszystkich: Oceanic/ kosmetyki AA, Butik See You, Hotel SPA Wieniawa, Marta Pałucka- Miss Polski, Szumiś- szumiący miś, Victoria Bramin, La Metamorphose, Aggashe Design, Marta Domańska- fotograf, De La Fotta, Darth Blondi, Cztery Brzozy- pensjonat w Chałupach, Furelle, Babiana, Pierze i Puch, Ziaja, Aubrecht Country, Indeks, Anja Coraletti, Celestyna Osiak

Działanie MY

Można nie robić NIC, można zrobić cokolwiek. Nie miało żadnego znaczenia jak dużą czy małą kwotę wpłacaliście na rzecz Talentiady. Najważniejsze było działanie- że chciało Wam się chcieć. I tu właśnie jest mi najtrudniej. Bo Wam należą się największe podziękowania, a jesteście w dużej części anonimowymi darczyńcami. Nie, nie do końca, większą część Was znam osobiście i jedno mogę powiedzieć- takie rzeczy zapamiętuje się na bardzo długo. Bo jeśli największym bankiem na świecie jest bank przysług, to wnieśliście tam wieki kapitał.
Czy były ciemne momenty projektu? Ludzka niechęć? Odmowy? Złe słowa? Oczywiście, ale o tym wystarczy :-)
Można widzieć ludzkie słabości, ale pisać i nagradzać i dziękować i dziękować i dziękować należy tym, którzy dali, podzielili się, zachęcali, promowali, udostępniali! A trzeba przyznać, że kilka osób udostępniało każdą, nawet najmniejszą wzmiankę o projekcie.

Zrobiliśmy to!

Talentiada w liczbach:

103 % realizacji projektu
64.190 zł- tyle zebrano na rzecz dzieci
168 osób dokonało wpłaty
382 zł średnio wpłacił darczyńca
19- tyle video filmików nakręciłam
30.400 osób obejrzało video na FB
2000 osób obejrzało mini video na Instagramie

120 uśmiechów dzieci na półkoloniach!

Komentarze