nie-mam-nic-do-powiedzenia-77

Sześć Kapeluszy Myślowych

Anna Engel / 20 października 2016 / Komentarze:

Ile pieniędzy zaoszczędziłbyś skracając spotkania w swojej firmie choćby o połowę? Zapewne dużo. Zrób to! Łatwo powiedzieć? Jeszcze łatwiej wykonać. Trzeba tylko wiedzieć, po jakie narzędzia sięgnąć.

tekst: Anna Engel

W wielu organizacjach spotkania są ważnym i bezspornie potrzebnym elementem. Jednak zdarza się, że zamiast przynosić efekty stają się dla pracowników stratą czasu, a dla pracodawców wydatkiem, który obciąża budżet, zamiast windować zyski. To nie same spotkania są problemem, ale sposób ich przeprowadzania! Efektywna narada wymaga zaangażowania uczestników, skoncentrowania, podejmowania decyzji bez wydłużania i niepotrzebnych sporów.

Z pomocą przychodzi metoda Sześciu Kapeluszy Myślowych dr Edwarda de Bono.

Metoda Sześciu Kapeluszy ma na celu zastosowanie myślenia równoległego, a to z kolei powoduje sprawne i konsekwentne tworzenie rezultatu. Jest ona przystępna i może być wprowadzona do codziennej pracy od razu. Przynosi efekty natychmiast, już przy najbliższym spotkaniu.

kapelusze-cienki

Kapelusze stosowane są z powodzeniem w wielu firmach już od lat osiemdziesiątych. Wykorzystanie metody Sześciu Kapeluszy Myślowych pozwala na przeprowadzenie spotkań w sposób skupiony na celu, eliminując do zera możliwość kłótni i sporów oraz skracając ich długość, nawet, jeśli uczestnicy mają odmienne poglądy, a co więcej – priorytety. Hewlett Packard skrócił długość swoich spotkań stosując Kapelusze Myślowe o 76%, JP Morgan o 81%. Takie wyniki przekonują.

Narada przeprowadzona sprawnie, bez sporów i z wynikiem zadowalającym każdego. Nie możliwe? Gdyby było niemożliwe Microsoft, IBM, Motorola, Siemens
i wiele innych firm, nie korzystałoby już z Kapeluszy Myślowych. Czas usprawnić spotkania i w Twojej firmie!

Dr Edward de Bono jest światowym autorytetem w zakresie twórczego myślenia oraz bezpośredniego kształcenia umiejętności myślenia. Z metody dr Edwarda de Bono dotyczących sposobu sprawnego posługiwania się umysłem korzystają największe korporacje na świecie takie jak: IBM, Microsoft, Prudential (USA) Shell, Ford, NTT (Japonia), Du Pont, Unilever, British Telecom (Wielka Brytania), Nokia (Finlandia), Siemens (Niemcy) oraz wiele, wiele innych.

Jest twórcą terminu „myślenie lateralne”, który znalazł się już w Oxford English Dictionary. Opracował koncepcję myślenia lateralnego i formalne techniki dla celów twórczego myślenia.

Jest również autorem określenia „myślenie równoległe” i autorem metody „Sześciu Kapeluszy Myślowych”. Napisał ponad 70 książek, które zostały przetłumaczone na 43, stworzył dwie serie programów telewizyjnych i doczekał się ponad 4 000 000 odwołań do jego prac w internecie.

Międzynarodowa Unia Astronomii nazwała jego imieniem planetę, a grupa profesorów z Południowej Afryki zaliczyła go do grona 250 osób w historii, które zdziałały najwięcej dla ludzkości. Wiodąca międzynarodowa firma doradcza, Accenture, uznała go za jednego z pięćdziesięciu obecnie najbardziej wpływowych myślicieli biznesu.

Chcesz wiedzieć więcej, skontaktuj się: info@angelmind.pl

dorota-stojek-4

Komentarze