1260px × 712px — główne

Subiektywnie, no bo jak inaczej? część 2

Anna Szubert / 28 kwietnia 2018 / Komentarze:

7 kwietnia 2018 roku w Centralnym Muzeum Włókiennictwa  odbyła się pierwsza łódzka edycja pokazu Marka Wspiera Markę. Na całość składały się kolekcje aż ośmiu projektantów młodego pokolenia, a wśród nich: De La Fotta (marka stworzona przez kobiecy duet Beatę i Zuzannę), Angelika Józefczyk, Klaudia Markiewicz, Simona Nikołajewska, Kalina Kocemba, Maciej Piłat, Kamil Hala i Bartosz Pilawski.

przeczytaj też Subiektywnie 1

Każdy z projektantów przygotował od 10 do 15 sylwetek, wyjątkiem była kolekcja dyplomowa Kaliny Kocemby, która składała się z ośmiu stylizacji.

Wybór projektantów zawsze jest poprzedzony długimi rozważaniami, bo liczba aplikujących jest większa niż możliwości czasowe pokazu. Nie dziwi więc, że wszystkie kolekcje były dla mnie niezwykle interesujące. Przedstawiam dziś moje subiektywne wybory, gdzie jedynym kryterium to chęć zakupu i … praktyczne uzupełnienie szafy :-)

Zacznę od długości- sukienka maxi

Lubię sukienki zakrywające nogi. Świetnie wysmuklają sylwetkę i dodają lekkości. I nie pamiętam by kiedykowiek taka długość przestała być modna. Luźne zwiewne fasony pasują prawie każdej kobiecie niezależnie od figury. To idealny wybór na wakcje. Dodatkowy plus za plisowanie i bardzo ciekawy print w pierwszej propozycji.

1260px × 712px — główne

Sukienki w kolejności: Angelika Józefczyk, Maciej Piłat, Simona Nikołajewska, fot. Dominik Kolęda

BLING- BLING

Mój kolejny wybór- wakacyjny wieczór i wyjścia, czyli bling-bling, kolorowo i błyszcząco.

1260px × 712px — główne (1)

Stylizacje w kolejności: Simona Nikołajewska, De La Fotta i Klaudia Markiewicz, fot. Dominik Kolęda

Okrycia wierzchnie

Wiosna i lato to nie tylko wakacje, słońce i relaks. Czasami (byłoby lepiej rzadziej niż częściej 😉 ) słońce zachodzi, chmury nadchodzą, a trzeba wyjść, popracować, umówić się na mniej oficjalne spotkanie, wypić wspólną kawę omawiając nowy program jesienny Marka Wspiera Markę. Tu potrzeba żółtej ramoneski i pięknego płaszcza, przeciwdeszczowego również 😉

1260px × 712px — główne (3)

Sylwetki z kolekcji w kolejności: Angelika Nikołajewska, Maciej Piłat, Kladia Markiewicz, fot. Dominik Kolęda

Bardzo subiektywny wybór i tak nie był łatwy. Spośród prawie setki sylwetek wybrałam te, które do mnie pasują. Pominęłam te, które mnie również oczarowały, ale zwyczajnie czuję, że są takie „nie moje”, że nie dla mnie” i te wszystkie inne sprawy (gdzie ja to nałożę, zbyt charakterystyczne itd), o których my kobiety najlepiej wiemy i żadne przekonywania nie wpływają na to, że wybieramy właśnie te a nie inne modele, nieprawdaż? ;-). Bo styl mamy własny, nie kupiony!

Przyznaję, że brakuje punktu dodatki! A było naprawdę sporo perełek! Buty, torebki, biżuteria i kapelusze. Wszystko przyprawiało o pozytywny zawrót głowy.

Komentarze