1260px × 712px — główne (3)

Piękne nienawistne reakcje

Olga Długokęcka / 5 kwietnia 2017 / Komentarze:

Nie ma nic gorszego, jak brak reakcji na Twoje działania w Internecie. Dlatego nie bój się hejtu. Paradoksalnie możesz obrócić go na swoją korzyść.

Jeśli robisz coś dobrze nie miej złudzeń, że zyskasz same pochwały. Prędzej czy później w fali pozytywnych i wychwalających Twoje działania komentarzy, pojawią się pierwsze osoby, które skrytykują Twoje działania. Abstrahując od tego czy będą miały rację, czy też nie. Tylko od Twojej reakcji zależy, czy utrzymają się na powierzchni.

Przede wszystkim musisz zdać sobie sprawę z jednej rzeczy – obecność hejterów to dowód na to, że osiągasz sukces. Osoby i biznesy nijakie, nie wyróżniające się i nie budzące zaangażowania nie przyciągną żadnego hejtera.

Wskazówka pierwsza: jeśli masz hejtera, to znaczy, że wzbudzasz emocje.

Przypomnij sobie pierwszy negatywny komentarz, jaki dostałeś w sieci. Jaka była pierwsza reakcja? Zimny pot na plecach? Panika? Oburzenie? To, jak zareagujesz w swoim prywatnym zaciszu nie wyjdzie poza bezpieczne ściany Twojego pokoju lub biura. Jednak reakcja, na jaką pozwolisz sobie publicznie w sieci ma kolosalne znaczenie.

Wskazówka druga: nie leć z armatą na mrówkę. Twoja reakcja jest zazwyczaj ważniejsza niż problem sam w sobie. Jeśli faktycznie masz wątpliwość, czy jest to hejt, czy uzasadniona krytyka, zapytaj postronną osobę o opinię. Przemyśl trzy razy, co chcesz komunikować. I pamiętaj – brak reakcji to też reakcja.

Hejt ma swoje podłoże w emocjach, głównie oczywiście tych negatywnych wynikających z zazdrości i frustracji. Nie hejtujemy tych, którym wiedzie się gorzej niż nam. Fala leci w kierunku osób, którym coś się udało, którzy mają jakieś osiągnięcia. Wchodząc w środowisko mediów społecznościowych i prezentując tam kawałek siebie narażamy się na krytykę, bo nie wszystkim będzie się wszystko podobało.

Wskazówka trzecia: nie daj się zwariować. Ale też podejdź do swoich działań krytycznie, ucz się na błędach, wyciągaj wnioski, jednak niech jeden błąd nie sparaliżuje Cię przy kolejnych działaniach.

Na prawdziwych hejterów trzeba sobie zapracować. Jeśli ich masz, gratulacje – jesteś człowiekiem sukcesu! Jeśli nie – wytrwałości, z pewnością kiedyś dobija i do Twojego brzegu :-)

 

Komentarze