NIE MAM NIC DO POWIEDZENIA... (21)

„Odwaga jest jak mięsień”

Olga Długokęcka / 16 lipca 2016 / Komentarze:

„Odwaga jest mięśniem” (ang. Fearlessness is a muscle). To parafraza, dotyczy siły woli, która podobnie, jak mięśnie w ludzkim ciele podlega wytrenowaniu. U sportowców siła przychodzi z czasem i jest efektem konsekwentnej pracy i doświadczenia – taka sama zasada obowiązuje w biznesie. 

To też jeden z ulubionych cytatów Arianny Huffington, współzałożycielki i redaktorki naczelnej The Huffington Post, laureatki prestiżowej nagrody Pulitzera, uznanej przez Forbes za jedną z najbardziej wpływowych kobiet na świecie. Przekonuje ona, że właśnie ta siła, budowana konsekwentnie latami, pozwoliła jej dotrzeć do miejsca, w którym jest obecnie.

Dziennikarze często pytają znanych ludzi sukcesu, jakie jest ich przepis na osiągnięcie szczytu. Zapytali też Ariannę Huffington.

Tu i teraz. Nie patrz wstecz, nie rozpamiętuj. Wyciągaj wnioski, ale żyj teraźniejszością.

Szacunek. Traktuj współpracowników jak rodzinę. Jeśli poczują wspólnotę, będą wobec Ciebie lojalni i dadzą z siebie wszystko.

Błędy. Nie ma osoby, która by błędów uniknęła. Porażka nie jest przeciwieństwem sukcesu – jest jego częścią.

Gdy jesteś kobietą… bądź kobietą, nie próbuj zachowywać się, jak mężczyzna. Nie ma sensu tłumić specyficznych cech kobiecych, tylko po to, żeby pasować do wzoru i utrzymywać pozory, że nie ma różnic między płciami.

Zdrowie. Zanim zaczniesz zmieniać świat, musisz zadbać o dobrą kondycję ciała i umysłu.

Gdy jesteś mamą. Macierzyństwo nie ogranicza. Daje inną perspektywę, którą możesz wykorzystać w zarządzaniu.

Powtarzalność. Im dłużej wykonujesz dane powtórzenie, tym stajesz się doskonalszy. Trening umysłu, powtarzanie czynności w celu doskonalenia jest tak samo ważne, jak powtarzanie ćwiczeń siłowych, by wyrzeźbić ciało.

Zobacz też: Sportowe podejście w biznesie

Miłość. Niezależnie od tego, jak wiele poświęcasz, żeby dostać się na szczyt, nigdy nie rezygnuj z ludzi, którzy dają Ci miłość. To uczycie, które kontroluje świat.

Nastawienie. negatywne myślenie nie wzniesie Cię ponad przeciętność, tylko pogrzebie pod ziemią. Jeśli chcesz latać myśl o tym, że potrafisz to zrobić.

Bądź nieustraszony.

fot. thetimes.com.uk


ZOSTAŃ Z NAMI, CZYTAJ DALEJ!


 

Komentarze