NIE MAM NIC DO POWIEDZENIA... (50) (1)

Obalić stereotyp „pustej modelki”

Olga Długokęcka / 9 lutego 2017 / Komentarze:

Piękne ciało i dobrze poukładane w głowie? Wielu uważa, że coś takiego w przyrodzie nie występuje. Coraz więcej dziewczyn, „modelek z Instagrama” udowadnia, że można mieć wartości, ukończone studia i jednocześnie być ładną buzią. 

tekst Olga Długokęcka

Stereotyp jest powszechnie znany: jak jest ładna, to nie może być mądra, bo mądre dziewczyny nie są ładne. Mądre dziewczyny nie tracą czasu na „lansowanie się” w social media, tylko siedzą w bibliotekach i noszą wyciągnięte swetry. Czasami aż nie chce się komentować takich nonsensów. Na szczęście pojawiają się przykłady, które czarno na białym udowadniają, że możemy mocno przestrzelić, gdy będziemy oceniać po pozorach.

Natalia Strokowska ma 15 tysięcy obserwujących na Instagramie. Jak na polskie warunki to niedużo, ale dziewczyną zainteresowały się zagraniczne media. Wszystko dlatego, że na portalu Bored Panda opisała swoją historię:

Walczyłam ze stereotypem blondynki. W czasach mediów społecznościowych, pełnych plastikowych piękności, sztucznych uśmiechów i tworzenia z kobiet obiektów seksualnych. Udowadniam, że można zainteresować milenialsów dobrą, wartościową treścią i być odnoszącym sukcesy weterynarzem, naukowcem i kobietą. 

Natalia pracowała jako modelka podczas studiów. Za zarobione pieniądze mogła kupić książki, iść na staż, podróżować i zdobywać doświadczenie zawodowe. Kobieta praktykowała na pięciu kontynentach i odwiedziła blisko 70 krajów, a swoimi historiami i zdjęciami, na których towarzyszą jej pacjenci dzieli się na swoim Instagramie.

NIE MAM NIC DO POWIEDZENIA... (51) (1)

27-letnia Natalia jest absolwentką wydziału medycyny weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie i doktorantką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej tej samej uczelni. Pasjonuje ją także uczenie innych. Chce, aby osoby obserwujące ją w mediach społecznościowych stały się bardziej wrażliwe na dobro zwierząt i więcej się o nich nauczyły.

Dając ludziom pozytywny bodziec, wierzę, że mogę mieć wpływ na nich i uwrażliwić ich na potrzeby zwierząt. To, co prezentuję w mediach społecznościowych ma dobry wpływ na ludzi, przez co dostaję dodatkową dawkę motywacji do dalszej pracy – wyjaśnia.

fot. instagram.com

ZOSTAŃ Z NAMI, CZYTAJ DALEJ!

 

Komentarze