1260px × 712px — główne (74)

Marka Wspiera Markę!

Redakcja / 8 września 2017 / Komentarze:

Ostatnie odliczanie przed sobotnim pokazem Marka Wspiera Markę

Trwają jeszcze ostatnie przygotowania i dopracowywane są szczegóły, a tym czasem do Gdyni zjeżdżają się już pierwsi goście i projektanci, by wziąć udział w 3. edycji multibrandowego pokazu mody Marka wspiera Markę. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższą sobotę, 9 września 2017 o godz. 20.00 w budynku Muzeum Miasta Gdyni.

Łączenie marek, wzajemna wymiana i współpraca – to podstawowa zasada projektu, dlatego w czasie pokazu nie zabraknie oczywiście dobrze już znanych (nawet poza granicami Polski) projektantów i tych którzy na tą rozpoznawalność dopiero pracują.

Młodzi i zdolni

Wieczór rozpocznie pokaz trójki tegorocznych absolwentów krakowskiej Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru – Ewy Chojnackiej, Macieja Soji i Artura Steca. Projektanci zaprezentują po osiem sylwetek ze swoich dyplomowych kolekcji.

Ewa Chojnacka tworząca markę Hojnatzka – przedstawi swoją kolekcję „You talk too much”, inspirowaną życiem na morzu i żeglarstwem. Doskonale zatem wpisującą się w gdyńskie klimaty.

Artur Stec działający w kręgu graffiti i hip-hopu pod „tagiem” LESER, zaprezentuje swoją kolekcję „Miejski Kamuflaż”  będącą właśnie wynikiem jego fascynacji twórczością miejską: graffiti i formami logotypowymi.

Natomiast Maciej Soja pokaże swoją kolekcji „Whistle” inspirowaną kulturą Korei Południowej oraz polskim folklorem. Pod ich wpływem projektant stworzył autorskie struktury i printy wykonane techniką druku sublimacyjnego.

Propozycje na jesień-zimę 2017/18 i wiosnę-lato

Drugą część pokazu zdominują marki znane już i lubiane: Furelle, Taranko, De La Fotta i La Metamorphose. Trójka projektantów ( Taranko, De La Fotta i La Metamorphose) przedstawi po osiem sylwetek ze swoich najnowszych kolekcji na jesień-zimę 2017/18. La Metamorphose pokaże kolekcję, która jeszcze nie była pokazywana, mamy więc debiut. Furelle zaś zaskoczy nas swoją kolekcją na wiosnę-lato 2018!  Mamy więc podwójny debiut! Wspólnie z kolekcją De La Fotta pojawi się również młoda marka The MOOD, które specjalnie na pokaz przygotowała ręcznie wykonane torby.

Goście pokazu będą mieli zatem okazję zobaczyć jakie projekty na wiosenne i letnie dni proponuje Furelle, wybiorą się do tajemniczego ogrodu razem z Taranko, odkryją sekrety kobiety otulonej kreacjami z kolekcji Mystere od La Metamorphose i prześledzą 100 lat Awangardy razem z marką De La Fotta. Tą część wieczoru zakończy prezentacja kilku stylizacji mieszanych przygotowanych z przedstawionych wcześniej kolekcji, zaproponowanych przez stylistkę pokazu Natalię Turkenich.

1260px × 712px — główne (73)

The Best of Maciej Zień

W trzeciej części swoje kreacje zaprezentuje Maciej Zień, gość specjalny pokazu.

Projektant, stylista, a przede wszystkim perfekcjonista. Od lat jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci na polskiej scenie modowej. Twórca luksusowej marki, utożsamianej z klasą i elegancją. W czasie pokazu Marka Wspiera Markę pokaże swoje najpiękniejsze stroje z różnych kolekcji – The Best of Zień. Po raz pierwszy w historii będą one prezentowane równocześnie na jednym pokazie. Zapowiada się zatem niezapomniany wieczór!

Zwłaszcza, że organizatorzy spodziewają się wielu wspaniałych gości ze świata biznesu, dyplomacji, mediów i mody. Nie zabraknie oczywiście przedstawicieli sponsorów i partnerów Marka Wspiera Markę – Oceanic, Mini Zdunek, Holistic Clinic Gdynia, Muzeum Miasta Gdyni, Villa Antonina Sopot, Farm Frites Poland, Malva Models, Turkenich Style, Link to Poland, Pracownia Red Wine & Whiskey – bez których pokaz nie mógłby się odbyć.

Wieczór poprowadzi Mateusz Hładki– dziennikarz TVN.

Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Wojciecha Szczurka, a jego organizatorem jest Anna Szubert i Personal Branding Polska

1260px × 712px — główne (75)

 

Niedzielne spotkanie

Nowością tej edycji projektu Marka Wspiera Markę będzie niedzielne śniadanie projektantów, sponsorów i partnerów pokazu, które poprowadzi Anna Puślecka, ekspert w dziedzinie mody i redaktor naczelna portalu DYKF. Spotkanie będzie okazją do rozmów i nawiązania zawodowych kontaktów, wymiany doświadczeń, pomysłów i miejmy nadzieję stanie się początkiem nowych projektów artystycznych i biznesowych.

 

 

 

Komentarze