1260px × 712px — główne (25)

Manipulacje Dominiki Syczyńskiej

Redakcja / 18 września 2018 / Komentarze:

Czas na przedstawienie kolejnej uzdolnionej projektantki, która zaprezentuje swoją najnowszą kolekcję podczas pokazu mody Marka Wspiera Markę w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, 22 września 2018 (najbliższa sobota).

Dominika Syczyńska to autorska marka stworzona dla osób znudzonych standardowymi formami i klientek z charakterem, które cenią sobie dbałość o każdy detal. Projekty Dominiki wyróżniają się nowoczesnymi, autorskimi tkaninami, geometrycznymi krojami i wyrazistymi fakturami.

Dominika specjalizuje się w projektowaniu przestrzennych, strukturalnych i misternie wykonanych form, wykorzystując do tego tradycyjne i nowoczesne techniki manipulacji tkanin.

1260px × 712px — główne (26)

Dominika jest absolwentką kursów projektowania ubioru w prestiżowej szkole Central Saint Martins w Londynie. Swoje umiejętności doskonaliła w Londynie, pracując w domach mody, jako specjalista ds. projektowania nowoczesnych tkanin. Ubierała artystów do programu The Voice America, The Voice Poland, jej prace były prezentowane w Vogue UK, Glamour, Elle.
Kolekcja Dominiki były prezentowane na licznych pokazach, m.in na Mercedes Benz Fashion Week  2017. Jest zwyciężczynią konkursu Fashion Designer Awards i uczestniczką drugiej edycji programu Project Runway.

1260px × 712px — główne (27)

Jej najnowsza kolekcja „Between the Folds” została zainspirowana  japońską techniką manipulacji papieru – „Folding”, która bazuje na powtarzalnym nacinaniu i odginaniu papieru. Nowoczesne sylwetki charakteryzują niekonwencjonalne rozwiązania konstrukcyjne oraz różnorodne faktury tkanin. Wełny i kaszmiry zostały poddane procesom manipulacji tkanin, dzięki czemu ubrania mają przestrzenny charakter, wyraziste formy i zdobienia.

*****

Organiatorzy: Personal Branding Polska i Województwo Łódzkie

Komentarze