1260px × 712px — główne

Maciej Piłat

Redakcja / 11 lutego 2018 / Komentarze:

Termin najbliższego pokazu Marka Wspiera Markę zbliża się wielkimi krokami! I tym razem gościć nas będzie nowoczesne Muzeum Miasta Gdyni. Rośniemy pomału, ale słychać nas coraz wyraźniej. Echa gdyńskiego pokazu dotarły już prawie wszędzie. To wielka zasługa naszych partnerów medialnych, ale również mniejszych i większych relacji przekazywanych przez naszych gości.

Przez ostatnie kilka miesięcy przyglądaliśmy się uważnie scenie modowej. Przeprowadziliśmy dziesiątki rozmów z młodymi projektantami i wybraliśmy do tej edycji naszym zdaniem najlepszych! Naszą decyzję poprzedziły konsultacje z wykładowcami uczelni artystycznych, na których studiowali.

Maciej Piłat

Maciej Piłat, został laureatem nagrody Rektora ASP w Łodzi w 2016 roku. Jego dyplomowa kolekcja zdobyła złoty medal w konkursie Prime Time 2016. Brał udział w wielu wystawach i targach mody. Jedna z jego wykładowczyń zachęciła go do stworzenia pełnej kolekcji, bo Maciej zakochany jest w tworzeniu dodatków- butów i torebek. To co wychodzi spod ręki Macieja zachwyca. Rzadko zdarza się oglądanie kolekcji, którą chce się zakupić w całości, nie zmieniając ani jednego detalu. Minimalizm. Czystość. Piękna forma.

1260px × 712px — główne (1)

To co wyróżnia Macieja na rynku mody to zamiłowanie do akcesoriów. Mało kto wie, że projektowanie butów jest jednym z trudniejszych wyzwań w pracy projektanta. By stworzyć jedną autorską parę butów trzeba wielu godzin pracy. Każdy rozmiar to praca od początku. Tu nie ma „kopiuj- wklej”. Tu nie ma miejsca na niedociągnięcia, bo każda wada szybko zostanie odkryta. W ubraniu coś może być za duże, a nawet lekko za ciasne. W obuwiu- nigdy.

Druga unikatowość kolekcji Macieja to jej ponadczasowość. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia by docenić ich wyjątkowość. To ubrania, w której każda kobieta poczuje się komfortowo i to bez względu na wiek. I takie też są opinie o kolekcji. Zachwycają się nią zarówno młode i dojrzałe blogerki modowe.

I trzecia zaleta Macieja to osobowość! Niezwykle utalentowany, nagradzany a jednak bardzo otwarty, żartujący, uśmiechnięty. Do pracy projektanta ma spory dystans. Zaskakuje stwierdzeniem, że moda to nie sztuka, to raczej coś czego potrzebujemy jako ludzie do życia. To raczej przyjemność bez której można, tylko po co, żyć.

Maciej Piłat przyjedzie do Gdyni z najnowszą kolekcją. Jeszcze nigdzie nie była pokazywana, więc tym bardziej czekamy z nieukrywaną ciekawością!

 

Komentarze