1260px × 712px — główne (28)

Maciej Piłat i jego trzecia pełna kolekcja

Redakcja / 18 września 2018 / Komentarze:

To już trzecie wystąpienie Maciej Piłata na pokazie Marka Wspiera Markę, można więc powiedzieć, że jest już „weteranem” pokazu. Przyznajemy się, że jesteśmy wiernymi fanami marki i z wielką przyjemnością zaprosiliśmy Macieja do kolejnej edycji.

1260px × 712px — główne (29)

Maciej Piłat – jest młodym projektantem zamieszkałym i tworzącym w Łodzi. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Laureat Nagrody Rektora za najlepszy dyplom na Gali Dyplomowej 2016. Zdobywca Złotego Medalu w konkursie Prime Time 2016 oraz zdobywca wyróżnienia honorowego w konkursie najlepszych dyplomów projektowych Akademii Sztuk Pięknych w Polsce – Design 32. Swoje prace prezentował na największych targach designu Salone del Mobile w Mediolanie. Finalista konkursu Off Fashion Kielce 2017. Projektant brał udział w wielu wystawach, takich jak Gala dyplomowa – Galeria Look 2014, Wystawa w Ministerstwie Kultury, Łódź Design Festival, Międzynarodowe Targi Mody – Ptak Expo oraz Targi Szwalnia w ASP w Łodzi.

Od 2017 roku tworzy markę PILAT. Dotychczas zaprezentował dwie kompletne kolekcje. Jedną z nich mieliśmy okazję oglądać podczas pierwszej edycji MwM w Łodzi w kwietniu tego roku.

22 wrzesnia, podczas szóstej edycji pokazu Marka Wspiera MarkęCentralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, pokaże najnowszą na sezon jesien zima 2018/2019. Kolekcja inspirowana jest współczeną kobietą, a kobieta Macieja Piłata lubi zwracać na siebie uwagę, ale nie zdecyduje się w tym celu na przekombinowaną stylizację – wręcz przeciwnie – harmonia i spójność materiałów oraz form ma się sama bronić.

Projektant w kolekcji postawił na sprawdzoną kolorystykę czerni, szarości i bieli oraz na zestawieniu wzorów w kratę z gładkimi tkaninami. W kolekcji jak zawsze nie mogło zabraknąć obuwia i toreb zaprojektowanych przez projektanta, które idealnie komponują się z elementami odzieży i są ich dopełnieniem.

1260px × 712px — główne (30)

*****

Organizatorzy: Personal Branding Polska i Województwo Łódzkie

Komentarze