NIE MAM NIC DO POWIEDZENIA...-75

Ludzie, otoczenie mojej marki

Anna Szubert / 2 czerwca 2016 / Komentarze:

Bez ludzi, bez ich wsparcia, uda się niewiele.

Przez całe lata pracy zawodowej poznałam tysiące ludzi, niewielu z nich dziś pamiętam, a szkoda. Największym bankiem na świecie są ludzie. Patrzę na stosy wizytówek ludzi, których nie pamiętam i nawet okoliczności ich otrzymania są dziś dla mnie zagadką. Papierowe kartoniki są dziś reliktem przeszłości. Oczywiście, nadal będą funkcjonowały, ale inaczej, nie w zbiorach, notesach, wizytownikach. Dziś są tylko dobrym początkiem. Dalszy etap to dobrze zarządzać kontaktami.

Dziś, już automatycznie wpisuję wszystkie dane do telefonu. Telefon to już nie tylko urządzenie, które dzwoni i wysyła smsy. To kieszonkowe biuro z naszym kalendarzem spotkań, notatnikiem, klientem poczty elektronicznej i zbiorem przeróżnych aplikacji łączących nas ze światem i ułatwiających życie. Dzięki temu, wiem na bieżąco co dzieje się w moim otoczeniu, kto skomentował mój wpis w internecie, gdzie dzieją się ważne rzeczy, jak szybko i sprawnie znaleźć treści sprzed roku czy dwóch. Jestem człowiekiem on-line.

Ludzie. Jeśli pojawia się potrzeba, problem, komunikuję otwarcie czego mi brakuje. Rozmawiam, pytam. Niesamowite jest jak wiele większych czy mniejszych problemów znalazło rozwiązanie chwilę po tym, jak zostało wypowiedziane na głos. Czy to łatwe? Nie, ale działa. To moje doświadczenie.

Oddaję. Chętnie obdzielam ludzi moją pomocą. Pamiętam o pomocy, przysługach, wsparciu.

Dziękuję. Tak łatwo zapominamy o słowie dziękuję.

Zaglądam. Jeśli otwierają się jakieś „drzwi”, pojawia się nowa propozycja, nie odrzucam, tylko wchodzę. Zawsze można zrezygnować, ale rezygnować przed sprawdzeniem, to odrzucenie możliwości. Przed sprawdzeniem nie wiem co się za drzwiami kryje. Po sprawdzeniu mogę świadomie podjąć decyzję.

Poznaję. Nie tylko czekam na zaproszenie do kontaktu. Często sama je inicjuję. Mogę napisać książkę o sporych i małych własnych sukcesach, tylko dlatego że zainicjowałam kontakt. Z ostatniego roku: dzięki otwarciu na nowe kontakty poznałam osobę, z którą dziś realizuję duży ogólnopolski projekt badawczy.

Szanujmy i doceniajmy życzliwych ludzi, którzy wokół nas są. Czerpmy od nich, ale również oddawajmy tyle, ile możemy. Bez wzajemności nie będzie relacji. Bez relacji – nie będzie biznesu.


ZOSTAŃ Z NAMI, CZYTAJ DALEJ!


 

Komentarze