1260px × 712px — główne (41)

La Metamorphose- pokaz mody

Redakcja / 1 sierpnia 2017 / Komentarze:

Markę La Metamorphose tworzą dwie siostry Ewa Gawkowska i Małgorzata Szczęsna. Ich najnowszą kolekcję „Mystere” będzie można zobaczyć 9 września w czasie pokazu Marka Wspiera Markę w Gdyni. A już dzisiaj zapraszamy Was do świata La Metamorphose, gdzie sztuka projektowania łączy się z kreatywną wyobraźnią i magią stylu.

Gdy pierwszy raz zobaczyłam siostry Ewę i Małgosię oniemiałam. Nie dlatego, że są blondynką i brunetką. Różni je w zasadzie wszystko, od charakteru po styl. Małgosia jest jak dynamit, szybciej mówi, sporo gestykuluje, szybko odpowiada. Ewa zaś waży słowa, upewnia się kilka razy czy dobrze zrozumiała, raczej powściągliwa. Gdyby żyły w czasach Jane Austen mogłyby stać się tytułowymi bohaterkami „Rozważnej i romantycznej”. I dokładnie tak jak w powieści,  pomimo kontrastu usposobień, te dwa modele, dwie siostry, ogień i woda, wzajemnie się uzupełniają i czerpią ze swoich odmienności. Gdy rozmawiasz z jedną, czujesz, że chcesz chwycić za telefon i porozmawiać z drugą. Ale to bardzo „moje” subiektywne odczucie. Ta odmienność siostr i jednocześnie ich nierozłączność ma wpływ na kolekcje i markę, którą współtworzą.

Ewa rysuje projekty, a Małgosia decyduje o sposobie upięcia, doborze materiałów, kształtach, formowaniu sukni. Ewa jest wizjonerką, a Małgosia jest tornadem kreatywności. Ewa rozważa każdy detal, a odważna Małgosia  dorzuca do projektu ten „ogień”.

1260px × 712px — główne (42)

Jak mówi Ewa: ” gdy zaprojektuję suknię i cieszę się, że wyszła pięknie, wkracza Małgosia i przedstawia swoją wersję z pazurem”. I powstają obie, niezwykle spójne, bo chociaż tak różne, w każdej można odnaleźć „faktor genetyczny” drugiej siostry. Głęboka więź sióstr sprawia, że wszystko co powstaje pod marką La Metamorphose jest naznaczone „siostrzaną ręką, sercem i charakterem”.

Moje nawiązanie do powieści Jane Austen nie jest przypadkowa. Wystarczy zajrzeć do pierwszych żurnali modowych z XIX wieku by dostrzec inspiracje sióstr. Ich kolekcje są przepełnione przeszłością, epoką empire i romantyzmem. Odnaleźć można czasy art nouveau i art deco. Wszystko to mocno osadzone w najnowszych, współczesnych trendach. To czego zawsze poszukują siostry to kobiecość, ponadczasowa elegancja, lekkość, zwiewność, blask. Jak same podkreślają „za dużo męskości w kobiecej modzie” szkodzi pięknie kobiety. Kobieta jest zmienna, nieodgadniona, jest czystą tajemnicą. Metamorfoza.

Najnowaszą kolekcję zobaczymy podczas multibrandowego pokazu Marka Wspiera Markę w Gdyni. Jeszcze nie była nigdzie pokazywana. Czeka na gości Muzeum Miasta Gdyni. Tajemnica. Zaskoczenie. Ultrakobiecość. I wieczór!

Wieczór z marką. Z marką La Metamorphose!

Kolekcje La Metamorphose można znaleźć w Atelier Marki na ul. Mokotowskiej  i w Blue City w Warszawie. Od września także w nowym showroomie w Wesołej.

Zdjęcia © Mike Foremniakowski | Modelka: Marta Pałucka

 

Komentarze