1260px × 712px — główne (24)

 La Metamorphose podbija Cannes!

Redakcja / 23 maja 2018 / Komentarze:

Elegancki jacht, widok na Lazurowe Wybrzeże i przepięknie oświetlone Cannes, znamienici goście, gwiazdy światowego kina i najwspanialsza atmosfera jaką tylko można sobie wyobrazić, by móc spełnić swoje marzenie.

1260px × 712px — główne (25)Marta Pałucka, I Vice Miss Polski, Miss World Poland

W sobotni wieczór, 12 maja 2018 polska marka La Metamorphose, stworzona przez dwie siostry Ewę Gawkowską i Małgorzatę Szczęsną zaprezentowała w ramach Cannes Film Festival 2018 Cocktails and Couture Gala swoją najnowszą kolekcję Aqua. Wśród zaproszonych na pokaz gości ze świata filmu, mody, mediów i biznesu znalazły się m.in. Golshifteh Farahani, Shalinis World, Angelique Monét, Anita Chui, Anastasia Trusova, Korin Avraham.

1260px × 712px — główne (26)
– Nasze marzenia, pasja i wieloletnia wytrwała praca pozwoliły nam stworzyć markę La Metamorphose. Ciągły rozwój i wiara, że mimo pojawiających się czasem trudności możemy sięgać gwiazd, doprowadziły nas do tego ważnego dnia, w którym miałyśmy możliwości zaprezentowania naszej najnowszej kolekcji Aqua w tym wyjątkowym, niepowtarzalnym miejscu, w obecności tak znamienitych gości. To dla nas zaszczyt i wielkie wyróżnienie – powiedziała Małgorzata Szczęsna zaraz po pokazie.
W czasie pokazu zostało zaprezentowanych 16 sylwetek. Suknie wykonane z doskonale dobranych tkanin – szyfonu, tafty jedwabnej i wełny francuskiej, przy klasycznej formie kroju idealnie podkreślały figury modelek. Koronka hiszpańska, kryształy Swarovskiego, kwiatowe aplikacje, wzory wyszywane koralikami, specjalnie przygotowane dla tej kolekcji kolie, czy też elementy z piór marabuta nadawały kreacjom niezwykłej elegancji i zmysłowości.

1260px × 712px — główne (27)
Kolekcja Aqua to odzwierciedlenie naszych uczuć. To połączenie kobiecej delikatności, piękna i wewnętrznej siły z elegancją i klasyką stroju. Inspiracją do stworzenia tej kolekcji jest kobieta, która jest jak źródło wody – nieskazitelna, czysta, życiodajna. Kobieta, która dąży do realizacji swoich planów i marzeń, niczym płynący w kierunku morza górski potok. Potrafi pokonać wszelkie przeszkody, tak jak woda opływa kamienie. Daje życie, a bez niej nic by nie istniało. Potrafi być energetyczna, jak fale oceanu i delikatna, spokojna niczym błękitna powierzchnia morza. Bywa też tajemnicza i kusząca, jak rozgwieżdżona nocą tafla jeziora. – tłumaczy Ewa Gawkowska.
Stąd też kolorystyka kreacji utrzymana w tonacji błękitów, bieli, delikatnej zieleni, szarości oraz pudrowego różu i fioletu odzwierciedlającego barwy wody w zachodzącym słońcu. Jedwabne treny, nakładane spódnice i szale w czasie ruchu modelek sprawiały wrażenie delikatnie falującego morza, ulotności i niezwykłej gracji. Pokaz zamknęła czarna suknia wykonana z tafty jedwabnej rozświetlona delikatnie kryształami Swarovskiego. Modelka Marta Pałucka, I Wicemiss Polski 2017, prezentowała się w niej niczym królowa nocy. Całość kreacji dopełniał przepiękny tren z szyfonu jedwabnego na, który ręcznie naszyto prawie tysiąc kryształów.
Zgromadzeni na jachcie Lady Jersey goście przyjęli kolekcję z dużym aplauzem i nagrodzili projektantki gromkimi brawami.

1260px × 712px — główne (28)

Finałowa prezentacja (1) oraz projektantki Ewa Gawkowska i Małgorzata Szczęsna (2)

Bardzo się cieszę, że po trzech latach znajomości i współpracy, którą zapoczątkowało zaprojektowanie przez La Metamorphose mojej sukni na finał Miss World 2015 w Chinach spotykamy się w tak wyjątkowym miejscu, jakim jest Cannes. Tym bardziej cieszy fakt, że pokaz odbył się w trakcie Festiwalu Filmowego, gdy oczy całego świata zwrócone są w tym kierunku. Kolekcja świetnie wpisuje się w atmosferę czerwonego dywanu – jest niezwykle zjawiskowa i kobieca. Cieszę się, że mogłam uczestniczyć w tym wydarzeniu. Zawsze z chęcią wspieram polskie marki, czuję dumę gdy widzę jak pięknie się rozwijają. – powiedziała po pokazie Marta Pałucka, I Wicemiss Polski 2017Było to wydarzenie wyjątkowe również ze względu na jego lokalizację – 40 metrowy jacht zacumowany w porcie, tuż obok pałacu festiwalowego. Cudowne pejzaże Cannes były także tłem sesji zdjęciowej nowej kolekcji Aqua, którą udało nam się zrealizować. Jestem oczarowana kolekcją, więc z wielką przyjemnością zaprezentowałam podczas pokazu aż trzy kreacje, z czego najbardziej spektakularną czarną suknię finałową. – dodała.

1260px × 712px — główne (29)
Organizatorem i producentem pokazu La Metamorphose i wydarzenia Cannes Film Festival 2018 Cocktails and Couture Gala była amerykańska stacja Planet Fashion TV.

**************

La Matamorphose była obecna również dwukrotnie na pokazach Marka Wspiera Markę. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

foto: Michał Kownacki

miejsce: Cannes

Modelka: Marta Pałucka

Komentarze