1260px × 712px — główne (32)

Królowa Natura Cosel

Redakcja / 19 września 2018 / Komentarze:

I to już ostatnia propozycja na wieczór Marka Wspiera Markę, 22 września w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Marka Cosel- debiutancka i zarazem dyplomowa kolekcja tegorocznej absolwentki studiów podyplomowych Projektowania i Stylizacji Ubioru na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Nieśmiertelność. Natura. Duma. Te słowa były inspiracją, punktem wyjścia do projektowania kolekcji pod tytułem Królowa Natura.

W kolekcji wykorzystano motywy zwierzęce: pawia i węża- dwa niezwykle silne symbole.

1260px × 712px — główne (31)

Paw to symbol słońca, nieśmiertelności, nieskończoności, godności i dumy. Jego obecność w życiu człowieka odnotować już można w starożytności. Od tego czasu pojawia się prawie w każdej epoce- jest obiektem kultu, religii, piszą o nim poeci. Jest również ptakiem kojarzonym z królewskością, dostojnością, ale przede wszystkim pięknem.

Wąż w różnych kulturach ma różną symbolikę. Przedstawiany jest jako symbol nieśmiertelności, słońca, odrodzenia, uzdrowienia, zdrowia, ale też tajemnicy, podstępu czy pokusy. Jest silnie oddziaływującym na umysł człowieka zwierzęciem. Pełnym sprzeczności i dostojeństwa.

Kolekcję oparta na 3 kolorach bazowych: niebieskim, lawendowym i butelkowej zieleni. Wpisuje się to w najnowsze trendy w modzie. Motywy zwierzęce również są mocno osadzone w modzie, zwłaszcza w najnowszych trendach, zimowych i wiosenno-letnich. Autorskie nadruki zostały wykonane we współpracy projektantki i grafika.

Kolekcja Królowa Natura jest dedykowana kobietom silnym, odważnym, znającym swoją wartość, poszukującym piękna, dbającym o zdrowie, a w życiu kierującym się wartościami. Dbającym o środowisko, podziwiającym naturę i żyjących w zgodzie z naturą. Świadomym, że jesteśmy jej częścią. Takim, które z godnością idą przez życie i pragnącym zostawić po sobie lepszy świat.

Kolekcja uzupełniona została o nakrycia głowy Zuwika, zaprojektowane specjalnie pod kolekcję i biżuterię Aggashe, również dedykowaną kolekcji Królowa Natura.

*****

Fot tytułowa: Marta Domańska

modelka: Klaudia Sadowska

makijaż i włosy: Dalia Kroplewska

Organizator wydarzenia: Personal Branding Polska i Województwo Łódzkie

 

 

Komentarze