1260px × 712px — główne (50)

Kalina Kocemba- debiut w Łodzi

Redakcja / 18 marca 2018 / Komentarze:

To będzie wyjątkowy wieczór. 7 kwietnia w Centralnym Muzeum Włókiennictwa obejrzymy kolekcję Kaliny Kocemba- tegorocznej absolwentki Krakowskich Szkół Artystycznych. To jej praca dyplomowa. Niesamowita!

1260px × 712px — główne (51)

Spojrzenie na tę kolekcję wprowadza w enigmatyczny klimat artystycznej wizji ubiorów. Zamysłem stało się świadome doświadczenie zaczerpnięcia ze świata natury tego co najbardziej inspirujące, piękne, a zarazem intrygujące. Zamysłem młodej projektantki było przeniesienie tego co stworzyła natura na język mody. Motywem przewodnim całości są muszle i ich niezwyczajne struktury, kształty, wygięcia, które zostały przeniesione  na kobiece sylwetki. W kolekcji dominuje biała tkanina opinająca ludzkie ciało tworząc tym samym drugą skórę. Całość ukazana jest w zestawieniu ciężkich, mięsistych, lakierowanych materiałów z lekkim, subtelnym tiulem. Dzięki tej kombinacji spotykają się dwa odmienne wizerunki – ulotność, przejrzystość, niewinność oraz pewność siebie, niedostępność, pewna trudność zrozumienia. Dominuje kolor głębokiej bieli przełamanej cielistym beżem.

1260px × 712px — główne (52)

Kalina w przyszłości nadal chce tworzyć kolekcje w oparciu o obserwację natury. To właśnie świat, kształty, stuktury i barwy ożywionej materii są dla niej największą inspiracją.

Czekamy na pokaz z najwyższą ciekawością :-)

zdjęcia : Ula Kóska
make up : Ania Bułkowska
asystent : David Sternal
modelka : Izabela UnitedforModels
asystent : Paweł Mrowiec

************

Marka Wspiera Markę w Łodzi to pokaz polskich projektantów młodego pokolenia. Organizatorem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego i Personal Branding Polska. Inicjatorką cyklicznych pokazów jest Anna Szubert. Więcej informacji na www.markawspieramarke.pl

Komentarze