nie-mam-nic-do-powiedzenia-13

Jestem kobietą i bardzo mnie to cieszy

Iwona Ryszkowska / 14 grudnia 2016 / Komentarze:

W dzisiejszym świecie my – kobiety bardziej niż kiedykolwiek wcześniej rywalizujemy z mężczyznami o swoją pozycję w każdej możliwej dziedzinie życia i biznesu. Walczymy także ze stereotypem kobiety jako słabszej płci.

tekst: Iwona Ryszkowska

Mimo wszystko zdarza się,  że pod wpływem presji środowiska i wymagań, jakie są przed nami stawiane, zmieniamy swój styl ubioru, sposób zachowania, by jak najbardziej upodobnić się do mężczyzn i spełnić standardy, które zostały narzucone przez rynek. A przecież to nie te czynniki powinny być wyznacznikiem naszego profesjonalizmu i kompetencji. W kobietach tkwi ogromny potencjał, musimy tylko uwierzyć w siebie i pielęgnować bycie sobą.

Współczesna moda pozwala na więcej i jest bardziej elastyczna niż kiedyś. Choć biznes rządzi się swoimi prawami, jeśli mowa o dress code, to absolutnie nigdzie nie jest zapisane, że kobieta w pracy nie może być kobieca. Powinnyśmy podkreślać to, kim jesteśmy. A nie wstydzić się lub maskować walory i cechy, które mamy. Chodzi jedynie o to, by robić to subtelnie i z klasą. A mamy w czym wybierać, by na co dzień prezentować się elegancko i kobieco zarazem. Absolutnie nie musisz inwestować w nijakie kolory, sztywne materiały i zabudowane od głowy po czubki palców poszczególne elementy garderoby. Dobrze skrojone fasony sukienek, żakietów, bluzek, koszul, spodni i spódnic są kluczem do sukcesu. Niewielki dekolt jest jak najbardziej wskazany. Klasyczna, elegancka biżuteria to luksus, na który Panowie nie mogą sobie pozwolić. Nie rezygnuj więc z tego. Wykorzystaj to.

Kreując swój wizerunek pamiętajmy, że musi on być prawdziwy i naturalny. Znajomość zasad właściwego ubioru i odpowiedniej prezencji jest swoistego rodzaju fundamentem w budowaniu świadomego, profesjonalnego wizerunku szczególnie tych Pań, które postrzegane są jako liderki. To one bardzo często są inspiracją i wzorem do naśladowania dla kobiet, które dopiero rozpoczynają przecieranie swoich zawodowych ścieżek. Jednak nie tylko ogólnie przyjęte zasady ubioru powinny być dla Ciebie wyznacznikiem biznesowego stylu. Na pierwszym miejscu powinnaś być Ty. Twoje zestawy do pracy powinny w stu procentach odzwierciedlać Ciebie – to  jaka jesteś, Twój charakter i wartości. Tylko jeśli będziesz dobrze czuła się we własnym ciele, będziesz wiarygodna dla innych. Ubrania mają wielką moc – mówią o Tobie dużo jeszcze zanim się odezwiesz. Wykorzystaj to.

Siła, własny styl, klasa i pewność siebie – to cechy, które każda z nas powinna w sobie odnaleźć i pielęgnować. Profesjonalizm i biznes nie tylko może, ale powinien być kobiecy.

dorota-stojek

ZOSTAŃ Z NAMI, CZYTAJ DALEJ!

 

Komentarze