NIE MAM NIC DO POWIEDZENIA... (52) (1)

Jako Polacy mamy wiele do pokazania światu

Anna Szubert / 8 lutego 2017 / Komentarze:

Nie potrafię mówić o swojej pracy krótko. Zagaduję moją rodzinę, przyjaciół i dobrych znajomych, więc jeśli ktoś należy do tej grupy, wie o projekcie Marka Wspiera Markę prawie wszystko.

tekst: Anna Szubert

I odwrotnie- jeśli kogoś nie znam wychodzę na milczka. Każdy telefon do osoby, którą znam słabo, to dla mnie wielkie mentalne wyzwanie. A mimo wszystko projekt, który wymyśliłam, przepisałam na słowa, ujrzał światło, zaraził otoczenie i po raz drugi elegancko ląduje tym razem w Gdyni. I mam nadzieję, że w Gdyni na dłużej.

Marka Wspiera Markę to projekt szczególny i wyjątkowy. Łączy marki.

Nie jest tylko projektem modowym. Jako Polacy mamy znacznie więcej do pokazania światu. Przyzwyczailiśmy już świat do tego, że mamy wspaniałych informatyków, inżynierów, lekarzy, pielęgniarki, rzemieślników. Pokazaliśmy, że możemy być potęgą z cyferką 1 na przodzie w branży stolarki okiennej. Uczymy pomału, że zdanie „tego nie da się zrobić” jest dla nas tylko wyzwaniem.

Osobiście, marzy mi się więcej. Więc spełniam marzenia…

W tytule projektu Marka Wspiera Markę zawarta jest cała idea wieczoru.

Na początek sztuka…

Tym razem zaczynamy wieczór od wernisażu.  12 lat temu młoda malarka po studiach opuszcza Polskę i ląduje z marzeniami w Wielkiej Brytanii. Tam nie rodzi się na nowo, raczej dojrzewa do decyzji, że malarstwo albo nic. I zaczyna powoli długą drogę, która pewnie nigdy się skończy, bo gdzie jest koniec sztuki? Prace Dominiki Żurawskiej obejrzeć będzie można przez 3 tygodnie w galerii w Gdyńskim Centrum Filmowym. Oficjalne otwarcie wernisażu 11 marca 2017 roku to początek wieczoru.

Co zachęci was do odwiedzenia wystawy? Może to, że obraz Dominiki Żurawskiej wisi w apartamencie Madonny w Nowym Jorku? Może to, że nagrodę w wygranym konkursie wręczała jej księżna Michael z Windsorów? A może to, że swoją obecnością zaszczyci nas Artur Krajewski- marszand, znawca sztuki i miłośnik opery, który opowie nam trochę o sztuce, otwierając osobiście wystawę? A może sama Dominika- wspaniała, bezkompromisowa malarka, która za swoje dzieła bierze pełną odpowiedzialność? I która, by być z nami, podziękowała galerii w Barcelonie? Każdy powód jest dobry. Wystawę D.O.M. Dominiki Żurawskiej oglądać będzie można od 12 marca do 3 kwietnia. Wstęp jest wolny, zapraszam Was!

Muzeum, Glamour i Carolina’s

A potem przenosimy się do kolejnej perły architektury- Muzeum Miasta Gdyni. Kto tam był, ten wie, że trudno szukać piękniejszego miejsca w całej Europie! Swobodnie zaryzykuję tezę, że na całym świecie, bo piękno to rzecz indywidualna i mam prawo być zauroczona po swojemu ☺

Aranżację wnętrza powierzyłam wspaniałej designerce Karolinie Łuczyńskiej (Carolina’s Design). To kolejna wspaniała postać wspierająca swoim talentem projekt MwM. Karolina wróciła ostatnio z Emiratów Arabskich, bo jej styl glamour bardzo przypadł do gustu tamtejszym mieszkańcom. Tyle że styl Karoliny jest absolutnie ponad krajami. Jej prace cieszą się zainteresowaniem całego świata od Japonii do Brazylii. I moim ☺

Ciąg dalszy nastąpi… mam o kim i o czym pisać.

zobacz-serwis-2

ZOSTAŃ Z NAMI, CZYTAJ DALEJ!

 

Komentarze