1260px × 712px — główne (2)

Początek zapowiadał szybki koniec

Anna Szubert / 21 czerwca 2019 / Komentarze:

Planowanie pokazu Marka Wspiera Markę/ MWM Summer Fashion Sopot

Wszystko było ustalone. Miejsce wybrane z namysłem- restauracja Centrala Rybna usytuowana na samej plaży w Sopocie, w dodatku nagrodzona przez Urząd Miasta za piękne wkomponowanie w przestrzeń miasta. Modelki umówione na 15.30.  Zespół wizażystek Beauty Art pod czujnym okiem Małgorzaty Nowak umówione na 16.30.  Fotograf i operator drona tylko czekają na sygnał. Balony z helem zamówione. Przygotowany plan działań aż do rozpoczęcia pokazu Marka Wspiera Markę o godz. 18.30. Marzenie o organizacji pięknego pokazu polskich projektantów właśnie ma się spełnić…

1260px × 712px — główne (7)

Na plaży nadal pusto, ale widać poprawę. Pracownia Marzeń- nasz balonowy partner -fot. Bartłomiej Młynarski

Rzeczywistość

O godzinie 15.00 całe niebo pokrywają czarne chmury. Kilka minut później spada taki deszcz z gradem, że nawet piękny, szeroki park graniczący z plażą nie jest w stanie przyjąć i wchłonąć takiej ilości wody. Wszystko płynie… trawniki, drogi, ścieżki, samochody, tunele. Katastrofa.

1260px × 712px — główne (2)

Scena jak z horroru- pusta plaża, leje deszcz… fot. Bartłomiej Młynarski

Rozdzwaniają się telefony. Każdy pyta co robimy. A my siedzimy w aucie powtarzając nieustannie „pokaz się odbędzie”. Czyste szaleństwo.

Wszyscy spóźnieni, modelki jadąc z różnych stron piszą, że nie mogą dojechać, bo drogi zalane. Kolekcje Angeliki Józefczyk i COSEL zamiast w  miejscu docelowym, tkwią nadal w autach. Czas płynie tak wartko jak potoki, ba! rzeki wody po ulicach i chodnikach. Prognozy są skrajnie niekorzystne- zapowiadają deszcz, grad i burze aż do 19.00, może dłużej. Nadziei znikąd, jest tylko wiara, że przecież musi się udać.

Niecałą godzinę później deszcz i błyskawice lekko odpuszczają, na tyle, by ruszyć w miejsce docelowe. Nadal mocno pada, ale wszyscy docierają do Centrali Rybnej. Zaczynamy przygotowania w „ciemno”. Z opóźnieniem, ale zgodnie z harmonogramem: przymiarki, czesanie, malowanie.

1260px × 712px — główne (3)

Przygotowania: zespół Beauty Art Małgorzaty Nowak w akcji- fot. Bartłomiej Młynarski

Na próbne wyjścia modelek nie ma najmniejszej szansy. Mamy jednak świetną choreografkę Lucynę Jata i bardzo doświadczone modelki. Na zewnątrz mokro, więc ćwiczymy na „sucho”. Paradoks ściga się z paranoją. Dosłownie!

45 min do godziny zero…

Przestaje padać. Lekka poprawa nastrojów, ale kolejna obawa. Czy w tej sytuacji ktokolwiek  z gości dotrze na pokaz. Kwadrans póżniej słońce świeci tak jakby nigdy nie zaszło, a goście pojawiają się tak szybko, jakby stali tuż za rogiem. Ten pokaz będzie wspominany do końca życia.

1260px × 712px — główne (8)

Najmłodsza modelka marki COSEL, goście nadchodzą, Dorota Połom rozpoczyna pokaz – fot. Bartłomiej Młynarski

Godzina zero i kwadrans

Nieprawdopodobne, ale zaczynamy. Dorota Połom- prowadząca wydarzenie- zapowiada pierwszą kolekcję. Potem kolejną, by w końcu podziękować gościom za przybycie.

Co się działo w trakcie… to już w następnym reportażu. Teraz możemy zdradzić- wszystko odbyło się perfekcyjnie.

Miejsce: Centrala Rybna

Prowadząca: Dorota Połom

Makijaż, włosy: Beauty Art, supervisor  Małgorzata Nowak

Dekoracje: Pracownia Marzeń

Organizacja: Personal Branding Polska, supervisor  Katarzyna Wasiniewska Krupa

Fotografia: Bartłomiej Młynarski

Komentarze