nie-mam-nic-do-powiedzenia-16

Jak się buduje przyszłość

Brand Polska / 14 grudnia 2016 / Komentarze:

Teoretycznie ten człowiek wie więcej o ludziach z całego świata niż jakikolwiek wywiad. Codziennie do jego serwisu loguje się co czwarty mieszkaniec naszej planety, a przy tym Facebook pobiera 500 terabajtów danych o swoich użytkownikach. Nie bez powodu Mark Zuckerberg jest uznawany za najpotężniejszego człowieka… być może w historii. 

opracowanie Brand Polska

Nie jest jednak sztuką stworzyć giganta, sztuka, jest go utrzymać wciąż na wysokim poziomie. Sztuką jest sprostanie oczekiwaniom wymagających użytkowników. Zuckerberg w wywiadzie dla Y Combinatora mówi, jak buduje się dużą firmę działającą w internecie.

Studiowałem psychologię i informatykę. Jedną z rzeczy jakich dowiedziałem się na psychologii jest to, że znaczna część mózgu skupia się na tym, by zrozumieć człowieka. Kiedy zaglądałem do Internetu w 2004 roku można było w nim znaleźć wszystko, czego się chciało: newsy, filmy, muzykę. Trudno było jednak znaleźć informacji o tym, jak zrozumieć innych ludzi.

Dowiadujemy się również ciekawych informacji na temat tego, jaka była geneza powstania Facebooka. Zaczęło się od publikacji serwisu CourseMatch zbierającego informacje o tym, w jakich kursach na studiach uczestniczą studenci. Serwis miał pomagać w znajdowaniu informacji o kursach i pomóc w podjęciu decyzji, na które zajęcia się zapisać. Jeśli komuś zależało, by być w tej samej grupie, co znajomi, wystarczyło wejść na CourseMatch i dowiedzieć się, gdzie są zapisani i dołączyć do tej samej grupy. W gruncie rzeczy jednak serwis był raczkującym miejscem do poznawania nowych ludzi i zawierania znajomości.

Pamiętam to jak dziś, kiedy rozmawialiśmy z kolegami o tym, że jakaś duża firma stworzy kiedyś portal do komunikowania się z innymi. Znajomi pomyśleli wtedy o tym, że warto byłoby sprawdzić swoje umiejętności i zobaczyć, czy sami potrafiliby to zrobić.

Zobaczcie cały wywiad z Markiem Zuckerbergiem.

ZOSTAŃ Z NAMI, CZYTAJ DALEJ!

 

Komentarze