1260px × 712px — główne (22)

IOSIS Katarzyny Sylwii Wójcik

Redakcja / 17 września 2018 / Komentarze:

Przedstawiamy naszą siódmą projektantkę- jedną z 10 pokazu Marka Wspiera Markę. To jest Jej debiut na wybiegu, więc trzymamy mocno kciuki! Pierwszego razu się nigdy nie zapomina, więc tym bardziej chcemy by te wspomnienia były jak najpiękniejsze.

Cathy Silvia Voget (Kasia Sylwia Wójcik), pochodząca z Gór Świętokrzyskich artystka wizualna/graphic designer. Obecnie mieszkająca i tworząca w Gdańsku. Jest absolwentką:  Projektowania Ubioru i stylizacji, kierunku studiów podyplomowych  na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, kierunku Malarstwo, Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz dwóch specjalizacji Wydziału filologicznego na Uniwersytecie Łódzkim: Kulturoznawsto: Promocja sztuki oraz Teatrologia. Studiowała również za granicą na University of Primorska, Koper, Słowenia: Antropologię i Culture Studies.

1260px × 712px — główne (21)

Jej prace malarskie, rysunkowe oraz animacje poklatkowe wystawiane były min. w Muzeum Narodowym w Krakowie, ICE
Congress Centre Kraków, Galerii Sztuki Współczesnej we Wrocławiu, Naszej Galerii w Łodzi jak również na innych wystawach i warsztatach oraz podczas festiwali na terenie całej Polski. Obecnie jest członkiem zespołu graficznego marki RESERVED,  gdzie zajmuje się tworzeniem  oryginalnych wzorów na tkaniny oraz grafik odzieżowych dla linii JUNIOR  oraz grafik dla Be Active sportswear dla działu GIRL. Kasia w swojej pracy graficznej najbardziej ceni sobie jej ręczne wykonanie co nadaje wzorom wyjątkowego charakteru.

W swojej kolekcji dyplomowej koncentruje się na nadrukach, które zostały namalowane ręcznie farbą transferową  na kartonie 100 na 70 cm, a następnie za pomocą specjalnej prasy pod wysoką temperaturą przeniesione na próbki tkanin, które stały się referencjami do jej graficznych projektów.
Jej kolekcja dyplomowa nazywa się ‚IOSIS’- spirited ritual/ryty przejścia. Iosis jest to greckie słowo oznaczające Rubedo-ostatnią fazę transformacji tworzenia alchemicznego kamienia filozoficznego-złota. Dlatego w kolekcji zobaczymy głębokie, intensywne czerwienie, mroczne, świetliste zielenie i brązowozłote iluzoryczne kwiaty na lekkich szyfonach i ciężkich lejących
satynach. Kolekcja ma tajemniczy, romantyczno-magiczny charakter.

1260px × 712px — główne (24)
Jest to propozycja dla niezależnych, silnych kobiet które są świadome swojej wartości i które są gotowe, by uczyć się  budować na drodze swoich często ciężkich doświadczeń życiowych swoją  nową rzeczywistość nieustannie wyznaczając nowe cele samorealizacji.

*****

Organizatorzy: Personal Branding Polska i Województwo Łódzkie

 

Komentarze