1260px × 712px — główne (13)

HalloQueen Kasiu Ostapowicz!

Redakcja / 12 września 2018 / Komentarze:

To dla nas całkowita nowość! Po raz pierwszy w historii pokazu Marka Wspiera Markę, buty i torebki nie są dodatkiem do kolekcji ubrań. Tym razem to one są królową pokazu. Buty HalloQueen są dziełem projektantki Kasi Ostapowicz, a nad wykonaniem kolekcji czuwa firma z wieloletnim doświadczeniem LIZARD. Tak powstała kolekcja Lizard by Kasia Ostapowicz. Wspaniałe połączenie doświadczenia i kreatywności.

1260px × 712px — główne (14)

szkice projektów Lizard by Kasia Ostapowicz

Ale to nie wszystko! Jest jeszcze jeden element pokazu, który idealnie wpisuje się ideę projektu MwM. Specjalnie „pod buty i torebki” głównej projektanki, marka Hank przygotowała kolekcję ubrań.

Królowa pokazu jest jedna: buty HalloQueen, a więc kilka słów od projektanki:

Kolekcja  HalloQueen  powstała w duchu miłości i opowiada właśnie o niej,  jest ona głównym motywem inspiracji. To  niezwykle  bogate pojęcie nie ogranicza się  do jednoznacznej interpretacji. HalloQueen skupia się na aspektach dobra, nadziei i radości, ale mówi też o cierpieniu, które wpisane jest życie ludzkie. 

Każdy model z kolekcji posiada swoją nazwę, niosącą za sobą pewien przekaz, a zawarte na nim detale stają się językiem skierowanym do Odbiorcy.

Kolorystyka całorocznej kolekcji stanowi odniesienie do konkretnej  inspiracji oraz posługuje mi jako narzędzie do wywołania konkretnych skojarzeń i emocji. Kobieta HalloQueen jest wolną i nietuzinkową indywidualnością.

Dla Kasi Ostapowicz to nie pierwszy pokaz w życiu. Jest absolwentką Uniwersytetu Technologiczno–Humanistycznego (2014) , Wydziału Materiałoznawstwa, Technologii i Wzornictwa, specjalizacja –projektowanie obuwia oraz  Wyższej Szkoły
Sztuki i Projektowania w Łodzi (2010)–projektowanie ubioru, biżuterii i galanterii skórzanej. Uczelnię ukończyła z wyróżnieniem. Od 2016 roku związana z branżą obuwniczą , praca w produkcji obuwia (projektantka /konstruktorka). Brała udział w międzynarodowej wystawie obuwia ’’HighHeels’’, Schloss Lichtenwalde, Niemcy, 2018; w wystawie obuwia ’’Shoe Show’’, Dubaj, 2015; reprezentowała Polskę w Paryżu (kolekcja obuwia) na Polish Fashion Now oraz jest członikinią ‘’Virtual Shoes Muzeum’’ (Holandia ) 2015. Jej projekt znalazł się w kalendarzu „365 Days of Shoes” opublikowanego przez Wydawnictwo Workman, New York, 2017.

*****
Organizatorem pokazu Marka Wspiera Markę jest Personal Branding Polska i Województwo Łódzkie

Data i miejsce wydarzenia: 22 września 2018, Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

Komentarze