NIE MAM NIC DO POWIEDZENIA... (20)

Goniła za marzeniami, zarabia na pasji

Redakcja / 6 sierpnia 2016 / Komentarze:

Lubimy takie pozytywne historie. 

To nie pierwsza, i za pewne nie ostatnia historia pod hasłem: rzuciłam korporację, by robić to, co naprawdę kocham! Nawet, jak poczytacie rozmowy z naszymi Markami Tygodnia, to takie wyznanie pojawia się często. Przyznać trzeba – taki krok wymaga odwagi. Opuszczenia strefy komfortu, bezpiecznej przystani i sprawdzenia się często w zupełnie nowej roli. Jest to godne podziwu.

Pochodząca z Turcji Sena, podjęła decyzję o rzuceniu pracy w HR w tym roku na rzecz… tworzenia papierowej sztuki. Taka deklaracja mogłaby się wydać absurdalna, jednak każdy zmieni zdanie po tym, jak zobaczy jej prace. A one są po prostu obłędne!

Sena tworzy swoje dzieła przy pomocy bardzo starej techniki, która była niezwykle popularna w czasach renesansu. Z wąskich pasków papieru, odpowiednio uformowanych, przez zagniecenie wewnętrznych warstw, powstają niesamowite dzieła. Artystka robi to przez większość dnia, a swoje prace wystawia w internecie. I zarabia na tym całkiem godnie, bo ceny za niektóre projekty krążą wokół 2 tysięcy złotych. Jak sama przyznaje stworzenie jednego dzieła zajmuje pełen dzień pracy.

„Wszystko co sam tworzysz może być sztuką, więc jeśli w to uwierzysz i włożysz cząstkę siebie, powstaną naprawdę piękne rzeczy. Nagle spostrzeżesz, że wszystkim dookoła się to podoba. Jestem nowa jeśli chodzi o karierę artystyczną (tworzę od 7 miesięcy), czasem odczuwam strach, a czasem nie. Wierze w to co robię i zamierzam to robić w przyszłości.” – mówi artystka.

swirl-paper-art-quilling-sena-runa-6

swirl-paper-art-quilling-sena-runa-20 swirl-paper-art-quilling-sena-runa-4 swirl-paper-art-quilling-sena-runa-22

Więcej prac znajdziecie TUTAJ

źródło: boredpanda.com

Komentarze