1260px × 712px — główne (15)

Fashion Designer Awards

Redakcja / 30 kwietnia 2018 / Komentarze:

23 kwietnia w poniedziałek odbył się finał 9 edycji Fashion Designer Awards. Konkurs promujący młodych designerów wystartował w 2008r. Wczoraj  goście zobaczyli  10 najlepszych uczestników 9 edycji oraz kolekcję gościa specjalnego i przewodniczącego jury Artema Klimchuka, projektanta z Kijowa, która zachwyciła publiczność.

Dziewiątą edycję FDA wygrała Celina Wesołowska, która pokonała ponad 270 uczestników i zgarnęła imponującą pulę nagród! Jej kolekcja wpisuje się w ekologiczne rozumienie mody dzięki wykorzystaniu naturalnych materiałów, w tym denimu i wełny, ale również dzięki bezpośredniemu nawiązaniu do natury wprost z głębin oceanu. Na uznanie zasługuje również ciekawa konstrukcja i kolorowe motywy filcowe własnoręcznie robione przez projektantkę.

1260px × 712px — główne (11)

Kolekcja Celiny Wesołowskiej- pierwsze miejsce w konkursie FDA, fot. Filip Okopny (mat. organizatora)

Drugie miejsce zajął Sebastian Gąsienica Łuszczek, który dostał zaproszenie na staż w Bizuu, nagrodę od fashionpost.pl , roczne stypendium w MSKPKU. Jego kolekcja zachwyciła Artema Klimchuka, która również zaprosił go na staż w swoim atelier w Kijowie, a Volodymyr Nechiporuk, producent Ukrainian FW do udziału w International Young Designers Contest.

1260px × 712px — główne (12)

Drugie miejsce- Sebastian Gąsienica Luszczek, fot. Folip Okopny (mat. organizatora)

Trzecie miejsce w konkursie zajęła Małgorzata Sobota i otrzymała roczne stypendium w MSKPU.

1260px × 712px — główne (13)

Trzecie miejsce- Małgorzata Sobota, fot. Filip Okopny (mat. organizatora)

Nagrodę specjalną, staż w atelier Gosi Baczyńskiej otrzymała Magdalena Kurnicka, jak również specjalne wyróżnienie od cojestgrane24.pl.

Gratulujemy zwycięzcom!!!

Kolekcje finalistów oceniało jury pod przewodnictwem Artema Klimchuka, ukraińskiego projektanta. W zacnym gronie jurorów znaleźli się m.in: Tomasz Ossoliński, Agnieszka Maciejak, Gosia Baczyńska, duet Bizuu, Joanna Horodyńska, Dorota Williams, Tamara Perea Gonzalez, Mikołaj Komar, Maryna Tomaszewska, Marieta Żukowska , Karolina Gorczyca , Andrzej Foder i Joanna Sokołowska-Pronobis (organizatorka wydarzenia).

1260px × 712px — główne (14)

Wybrane modele z kolekcji Artema Klimchuka- przewodniczącego jury 9 FDA- fot. Filip Okopny (mat. org.)

**************

zdjęcia tytułowe duże: Filip Okopny, w kolejności: Celina Wesołowska, Sebastian Gąsienica Luszcz, Małgorzata Sobota

Zdjęcia tytułowe małe: Filip Okopny, 2 modele Celina Wesołowska

organizator: Fashion Designer Awards- Joanna Pronobis Sokołowska

 

Komentarze