1260px × 712px — główne (14)

Daria Grabowska i jej AMOK

Redakcja / 19 lutego 2018 / Komentarze:

Czy wiecie, że przygotowanie kolekcji dyplomowej na uczelniach zajmujących się projektowaniem ubioru może siegać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych? W skład kolekcji często wchodzą również akcesoria, z butami włącznie, a to wszystko kosztuje i to często niebagatelne kwoty. Gdy rozmawiałam z młodymi projektantami często pojawia się u nich rodzaj przesilenia. Przez rok, dwa przygotowywali się sumiennie do przedstawienia światu swojej kolekcji w najdrobniejszych szczegółach. A gdy już w końcu osiągają swoje marzenia i otrzymują dyplom uczelni stają przed największym wyzwaniem zawodowym: iść do pracy w dużej firmie czy rozpocząć karierę pod własnym nazwiskiem. Często ta pierwsza ważna decyzja w życiu decyduje o dalszych losach w zawodzie. Po jednej stronie bezpieczeństwo i wynagrodzenie, ale „okupione” niespełnieniem, po drugiej realizacja marzeń często zakończona niepowiedzeniem, bo trzeba naprawdę dużych inwestycji by stworzyć coś wyjątkowego, a pieniądze szybko się kończą.

To właśnie jeden z powodów by włączyć do projektu Marka Wspiera Markę projektantów młodego pokolenia i dać im kolejną szansę na realizację marzeń.

1260px × 712px — główne (15)

Rys. żurnalowy- od tego rozpoczyna się wszystko, Daria Grabowska

Jedną z obiecujących projektantek  młodego pokolenia jest Daria Grabowska, absolwentka Krakowskiej Szkoły Artystycznego Projektowania SAPU. Do Gdyni przyjedzie z kolekcją dyplomową w nowej aranżacji.

W modzie interesują ją rozwiązania etyczne,  w szczególności  szanujące zwierzęta i ich prawa. Jet prawdziwą miłośniczką filmów i podróży; lubi obserować miasta a wszystkie „zdjęcia” otoczenia wykorzystuje przy procesie projektowania.  Jeśli nie siedzi w komnacie filmowo- maszynowej, można spotkać  ją w pociągu, na rowerze lub na norweskim fiordzie. Tym razem nie musimy jej szukać daleko, bo będzie z nami 10 marca 2018 w Muzeum Miasta Gdyni. Być może nawet jej kolekcja będzie otwierać czwartą już edycję wydarzenia?

1260px × 712px — główne (16)

Kolekcja AMOK- Daria Grabowska

Kolekcja Darii była już prezentowana w Dreamingless Magazine, 2B Style oraz na prestiżowym konkursie European Fashion Union w Budapeszcie. Czas na kolejny krok!

Komentarze