1260px × 712px — główne (30)

Czego milioner nie robi?

Ilona Ciżewska / 10 czerwca 2017 / Komentarze:

Większość osób, które osiągnęły sukces jest zgodna, że nie ma sukcesu bez wysiłku i zdrowych nawyków. Zaskakujące jest jak często w ich relacjach pojawiają się podobieństwa.
Dziś przedstawiam 9 podobieństw. Milioner to człowiek, który:

1. nie pracuje dla kogoś. Praca najemna to najkrótsza droga do deficytów pieniędzy a nie ich nadwyżek. Dwie trzecie przedsiębiorców w Ameryce jest milionerami.

2. nie przesypia dnia. Apple CEO Tim Cook wysyła maila przed godziną 4:30 rano a założyciel Twittera Jack Dorsey wstaje o 5:30 rano i zaczyna swój dzień od medytacji i joggingu. Bogaci ludzi rzadko mają czas na wykonanie wszystkiego w ciągu dnia, więc fundamentem osiągania sukcesu jest wczesna pobudka.

3. nie robi wszystkiego w pojedynkę. Większość osób bogatych mają swojego mentora. Samodzielnie trudno znaleźć odpowiedzi na swoje pytania i można wyciągnąć niewłaściwe wnioski i konkluzje, ponieważ nie ma z kim ich zweryfikować. „Aby znaleźć odpowiedzi na swoje pytania, nie należy na nie odpowiadać, a je podważać”, powiedział przedsiębiorca i mówca motywacyjny Daniel Ally.

4. nie ogląda telewizji! Może być kuszące usiąść wygodnie na kanapie i zatopić się w taśmowych serialach, negatywnych informacji i mało kreatywnych programach telewizyjnych, ale większość bogaczy wybiera inny sposób spędzenia czasu. Bill Gates podobnie, jak Mark Zuckerberg pochłaniają literiaturę. Spędzanie wolnego czasu w ten sposób jest warunkiem absolutnie bezwględnie koniecznym dla ciągłego rozwoju umysłowego i zdobywania wiedzy.

5. nie zarzuca ćwiczeń: Ludzie sukcesu wierzą, że zdrowy umysł i zdrowe ciało są gwarantem bogactwa. Tim Cook ćwiczy na siłowni przed 5:00 rano. Prawie 70% przedsiębiorców ma ten sam zwyczaj. Zdrowy umysł i ciało pozwala na dłuższy czas funkcjonować na maksimum możliwości.

6. nie zdaje się na przypadek. Cokolwiek robi w życiu, czy jest to przemówienie, prowadzenie spotkania biznesowego czy rozwój nowej strategii firmy, milioner zawsze dokładnie ma rozplanowany każdy najmniejszy krok, który po zrealizowaniu gwarantuje sukces. Milionerzy nie snują planów, ale je precyzyjnie realizują. Staje się to ich nawykiem: „Nawyki są kluczowe, ponieważ pozwalają oszczędzić zasoby, które można przeznaczyć na coś innego”: mówi Tom Corley: autor książki „Nawyki Ludzi Bogatych”.

7. nie poddaje się po porażkach i odrzuceniu. Jedyną metodą aby odnieść sukces jest popełnianie błędów i wyciąganie z nich wniosków. Milionerzy dostają odmowy wielokrotnie w ciągu dnia, ale się nie zniechęcają. Nadal szukają kontaktów, negocjują i proszę o przysługi: jedyne, co najgorsze może ich spotkać to w końcu tylko odmowa, nic więcej.

 

wizytówka

Komentarze