1260px × 712px — główne

Cosel i gwiazdy na wybiegu

Redakcja / 25 marca 2019 / Komentarze:

23 marca w gościnnych wnętrzach Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej w Krakowie odbył się kolejny już pokaz mody Fashion Day, którego organizatorką jest Mariola Turbiarz- polska projektantka na stałe mieszkająca w Szwecji. Pokaz ma charakter charytatywny, a dochód przekazywany jest na rzecz fundacji Rak and Roll.

W wydarzeniu wzięło udział 10 projektantów w kolejności: Marcin Urzędowski, Mariola Turbiarz, Marzena Chełmińska, Paweł Węgrzyn, Teresa Rosatti, Piotr Janicki, Angelika Józefczyk, Cosel, Monika Erdener oraz Marzena Reiff.

W pokazie marki COSEL wystapiło aż 5 znanych gwiazd sceny. Warto przybliżyć ich sylwetki, bo to osoby nie tylko z dużym dorobkiem zawodowym, ale przede wszystkim zaangażowane w działalność fundacji Rak and Roll.

Krystyna Mazurówna

Polska tancerka, choreografka, pisarka i dziennikarka- kobieta instytucja. Na stałe mieszka we Francji, jest solistką Casino de Paris. W Polsce jest znana głównie z pracy jako choreografka w programie You Can Dance. Dwa miesiące temu obchodziła w Paryżu swoje 80-te urodziny. Urodziny niespodziankę przygotowali najbliźsi znajomi i przyjaciele artystki w … galerii sztuki. Pani Krystyna to niezwykle barwa postać, z dużym poczuciem humoru, z niekończącą się nigdy energią, co było widać i słychać na wybiegu w Krakowie.

W pokazie COSEL, gwiazda wystąpiła w kimonie z nadrukiem fali (kolecja wiosna lato „Królowa Oceanów”we własnej stylizacji oraz wybranym przez siebie kolczykiem z kolekcji Lewanowicz.

1260px × 712px — główne (1)

Olga Sarzyńska

Aktorka młodego pokolenia, ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie w 2007 roku, a jej mentorką była Anna Seniuk. Zagrała w kilkudziesięciu sztukach teatralnych: Merylin Mongoł w reżyserii Bogusława Lindy czy Bagdad Cafe Krystyny Jandy oraz licznych seriałach telewizyjnych m.in. Prawo Agaty, Magda M, Na dobre i na złe czy BrzydUla. Z wykształcenia jest również muzykiem, ukończyła szkołę w klasie fortepianu.

W pokazie Cosel zaprezentowała szyfonową, długą suknię z nadrukiem fali morskiej oraz broszkę motyla z kolekcji Lewanowicz

1260px × 712px — główne (7)

Marta Klubowicz

Polska aktorka teatralna i filmowa. Niezwykłą popularność zdobyła w serialu Tulipan, gdzie grała jedyną miłość tytulowego uwodziciela i oszusta. Pamiętamy również jej rolę w komedii erotycznej Och, Karol. Aktorka grała w niezliczonej ilości seriali telewizyjnych by wymienić Prawo Agaty, Kryminalni, Na dobre i na złe czy rewelacyjne Pogranicze w ogniu.

Warto dodać, że Pani Marta jest również tłumaczką literatury niemieckiej. Do pokazu wybrała szyfonową sukienkę z nadrukiem hawajskich hibiskusów z muszlami. Stylizację dopełniła biżuteria Lewanowicz.

1260px × 712px — główne (8)

Aleksandra Godlewska

Aktorka telewizyjna i teatralna. Jest absolwentką krakowskiego PWST, a debiutowała w teatrze pod okiem Adama Januszkiewicza w musicalu Dulska. Od tego czasu zagrała w ponad dwudziestu sztukach teatralnych: Tramwaj zwany pożądaniem, Carmen bella Donna czy Boeing, boeing. Prywatnie jest miłośniczką flamenco, kocha sport, uwielbia wszystko co związane z morzem, nurkuje i zamyka podmorski świat w fotografiach.

W pokazie Cosel wystąpiła w długiej sukni szyfonowej z nadrukiem tropikalych ryb- skrzydlic. Jako miłośniczka morza nie mogła wybrać inaczej :-)

1260px × 712px — główne (10)

Anna Branny

Polska aktorka, absolwentka krakowskiego PWST oraz… hungarystyki Uniwersytetu Jagiellońskiego! Od 2003 roku związana jest z Teatrem Bagatela. Zagrała w kilkudziesięciu sztukach teatralnych m.in.  Skrzypek na dachu, Zielona gęś czy Lot nad kukułczym gniazdem. Jest trenerką wokalną, wykładowczynią na swojej alma mater, lektorką słuchowisk i wokalistą.

Do pokazu Anna Branny wybrała długą  suknię COSEL (morską falę) z różowym paskiem z najnowszej kolekcji Królowa Oceanów.

1260px × 712px — główne (11)

**********

Pokaz Cracow Fashion Day, 23 marca 2019, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej w Krakowie

foto: wnekofoty.pl

Komentarze