nie-mam-nic-do-powiedzenia-84

Był na dnie, dziś ma miliony i pomaga innym

Redakcja / 31 października 2016 / Komentarze:

Jeśli już dopadł Cię syndrom „znienawidzonego poniedziałku”, to przeczytaj tę historię. 13 lat temu ten mężczyzna był nikim. Bez dachu nad głową, uzależniony i z więziennym epizodem. Dziś jego życie wygląda zupełnie inaczej. 

Nikogo nie można spisywać na straty. Historia Khalila Rafita jest na to koronnym dowodem. Jeszcze trzynaście lat temu ten mężczyzna był bezdomny, uzależniony od heroiny z więzienną kartoteką. Ślady uzależnienia i fatalnego trybu życia było widać na całym jego ciele. Dziś Khalil jest zdrowy i kieruje siecią barów serwujących zdrowe  soki owocowe SunLife Organics. I całkiem nieźle na tym zarabia.

Bary Khalila są niezwykle popularne w USA, po jego soki ustawiają się kolejki. Do grona klientów zalicza się gwiazdy wielkiego formatu, takie jak aktor David Duchovny czy wokalista grupy Red Hot Chilli Peppers Anthony Kiedis. Na Instagramie Khalila jest sporo zdjęć z jego sławnymi gośćmi.

zrzut-ekranu-2016-10-31-o-08-41-25

Jak doszło do tego, że przeszedł taką transformację? Otóż w 2001 roku prawie umarł, gdy na imprezie przedawkował heroinę. To był punkt zwrotny. Postanowił zerwać z dotychczasowym życiem. Nie udałoby mu się to, gdyby nie wsparcie przyjaciela. Gdy wyprowadził się z nałogu, odkrył zdrowe soki i ich wpływ na organizm. Ciało Khalila było bardzo wyniszczone przez narkotyki, a picie naturalnych soków dość szybko odżywiło zmęczony organizm. To zainspirowało go do stworzenia z tego biznesu.

W tej chwili Rafati ma sześć barów, ale w planach są kolejne. Jego nieciekawe doświadczenia posłużyły do stworzenia czegoś dobrego – w ofercie baru są mikstury tak skomponowane, by pomagać osobom uzależnionym wyjść z nałogu. Na tym nie poprzestał, otworzył też klinikę odwykową w Malibu i na tamtejszych pacjentach testuje swoje zdrowe mikstury.

Zatrudniając pracowników Khalil również stara się pomagać. Przysposabia do nowego życia osoby, które tak jak on, były na życiowym zakręcie. Daje przykład, że nigdy nie jest na tyle beznadziejnie, by nie móc wyjść na prostą. On dostał od życia szansę i teraz pożytkuje ją pomagając innym. Wielka inspiracja.

źródło: dailymail.co.uk

zdjęcia. instagram.com

ZOSTAŃ Z NAMI, CZYTAJ DALEJ!

 

Komentarze