1260px × 712px — główne (7)

Blokada na instagramie

Anna Szubert / 10 kwietnia 2017 / Komentarze:

No i nadszedł ten moment, o którym czytałam tylko na blogach innych osób. Dopadła mnie niczym agentka z krainy dreszczowców- blokada na rozdawanie serduszek na Instagramie. I to był dobry moment na zapoznanie się z regulaminem portalu.

Za dużo „like”
Nigdzie w regulaminie nie znalazłam informacji szczegółowych na temat ilości polubieni, komentarzy, obserwowania i nie-obserwowania, które są niemile widziane. Jest sporo informacji dotyczących działań zabronionych takich jak publikacja zdjęć kradzionych, nagości, rodzaju nagości, zdjęć dzieci, sprzedaży leków itp. Ale nigdzie nie są wyszczególnione działania sprzeczne z zasadami społeczności.

Moja blokada wynika raczej z domysłów i wskazówek innych użytkowników. Komunikat o nałożeniu ograniczenia pojawia się w momencie kiedy chcę polubić post innego użytkownika. Wszystkie pozostałe opcje czyli komentowanie, obserwowanie, publikowanie jest nadal „czynne”.

Metodą szukania „ w ciemno” dotarłam do opinii innych blogerów. I wygląda na to, że zwyczajnie „zaszalałam”. Według moich rozmówców potrzeba aż 480 like’ów by otrzymać dzień karny. Nie ma na to jednak oficjalnych źródeł, więc zakładam, że dane te wynikają z osobistych doświadczeń. Niestety ja nie potwierdzę ani nie zaprzeczę tym doniesieniom, bo zwyczajnie nie liczyłam. Kto by tam zaprzątał sobie głowę liczeniem :-)

Inna sprawa to czas. Tej informacji również nie znajdziemy w regulaminie. Nie ma tej informacji również w komunikacie wyświetlanym na telefonie. Trzeba przyznać, że „czasowe ograniczenie” to bardzo wygodna formułka. Zakładam, że rację mają ci co piszą o 24 lub 48 godzinnym „wyciszeniu” aktywności użytkownika. Tak zupełnie na marginesie- ograniczanie lajkowania uważam za pozbawione sensu :-). Ale może uważacie inaczej…

Przeczytaj też : http://personalbrandingpolska.pl/jak-budowac-profil-na-instagramie/

Za dużo „follow”
Tu na szczęście nie dopadła mnie jeszcze kara instagramowska, ale skoro już szukałam i znalazłam to się dzielę. Takich rozmachem nie mogę się jeszcze pochwalić, ale jeśli przekroczycie liczbę trzystu, czeka was doba kwarantanny. Jeszcze gorzej jeśli zechcecie „oczyścić” swój profil i nagrodzić nieaktywnych użytkowników przyciskiem „unfollow”. Tu wystarczy niewiele ponad 200 by poczuć się prawie jak rzezimieszek lub internetowy przestępca :-)

Pułapki
Im dalej w las tym więcej drzew. Jeśli postanowicie zbyt ochoczo odpowiadać na komentarze też otrzymacie jeden dzień wolnego w prezencie od „Instałaja”. Problem z komentowaniem jest taki, że można otrzymać bana już za kilka identycznych komentarzy w ciągu godziny, więc raczej warto uważać zwłaszcza w takim dniu jak imieniny, urodziny czy dzień dziecka z podziękowaniami :-)

Jeśli coś warto dopisać, macie ciekawe doświadczenia dajcie proszę znać. Bo następnego bana już nie chcę 

Komentarze