1260px × 712px — główne (56)

Blogosfera nabiera znaczenia

Karina Berk / 21 marca 2018 / Komentarze:

Gdyński pokaz mody Marka wspiera Markę przyciągnął uwagę nie tylko lokalnej prasy, samych projektantów, ale również osób związanych z modą hobbystycznie. Pojawiły się na nim trójmiejskie (i nie tylko) blogerki i każda z nich czerpała z pokazu tyle, ile tylko mogła.

Blogi związane z modą stały się dla wielu projektantów nowym kanałem komunikacji z potencjalnym klientem. Coraz częściej opinie blogerów stają się wyznacznikiem tego co warto nabyć i jak się ubrać. Znane są historie spektakularnych sukcesów w branży po tym jak dana rzecz została zaprezentowana przez topową blogerkę czy blogera. Blogosfery nie należy lekceważyć. Więcej, należy docenić współpracę, bo korzyści czerpią obie strony.

1260px × 712px — główne (57)

fot. Marta Domańska- oficjalny fotograf wydarzenia Marka Wspiera Markę/ makijażystki Beauty Art i blogerki – młodych polskich projektantów wspierają blogerki, czyli media nowoczesne

Iwona Tederska znana jako „Pivonia” blogowaniem zajmuje się od czterech lat, na Instagramie można obserwować ją od półtora roku. Jak sama stwierdziła, jej praca nie należy do najłatwiejszych, aczkolwiek spotyka się z pozytywnym odbiorem. – Ludzie uważają, że przychodzi mi to bardzo łatwo. Czasami nawet nie klasyfikują mojego zajęcia jako pracy. Myślą, że zrobienie i wrzucenie zdjęcia trwa kilka sekund, a prawda jest taka, że aby uzyskać zamierzony efekt potrzeba na to dużo więcej czasu. Jest wiele aspektów, które są bardzo czasochłonne, na przykład stylizacja, wybór miejsca, w którym zdjęcie zostanie wykonane czy odpowiedna obróbka. Jednak już po zamieszczeniu fotografii spotykam się z wieloma pozytywnymi komentarzami i to często od ludzi, którzy mnie nie znają.

1260px × 712px — główne (59)

fot. Ivona Tederska/ Pivonia

Zdaniem Iwony rynek blogosfery ciągle się zmienia, a w dobie Instagrama coraz trudniej jest się wyróżnić i zostać zauważonym. – Trzeba mieć na siebie pomysł, chociażby poprzez stylizacje czy dobrą obróbkę zdjęć. Dlatego też pokaz mody Marka wspiera Markę był dla mnie kopalnią inspiracji. – Jak sama zauważyła, pokaz dał jej o wiele więcej niż świeże pomysły. – Inicjatywa z włączeniem blogosfery do pokazu była świetna. Jako blogerki mamy swoje grono odbiorców i bardzo aktywnie prowadzimy social media, co jest zarówno promocją dla samego pokazu, jak i dla nas. Dzięki temu możemy podać naszym obserwatorom inne informacje niż wrzucamy na co dzień i to z pierwszej ręki.

Na pokazie odkryłam zupełnie nieznane mi wcześniej polskie marki – najbardziej podobało mi się ByCabo. Jest to moda dla każdej kobiety, bardzo romantyczna.  Kreacje są zwiewne, kwiatowe, z dużą ilością falban, co mnie przekonuje. Poza tym moją uwagę przykuła kolekcja Natashy Pavluchenko. Czerwony garnitur to numer jeden!

Natomiast dla Sandry (Zanzadra91 , na instagramie ponad 70 tys obserwujących) największą korzyścią było poznanie wielu ciekawych ludzi i rozmowa z nimi. O samej inicjatywie wypowiada się tylko w pozytywny sposób. – Duży plus za łączenie marek o różnym doświadczeniu zawodowym. Poza tym każdy z uczestników projektu wspiera się wzajemnie. Jak to mówią, samemu można zdziałać wiele, ale we współpracy można osiągnąć wszystko.

1260px × 712px — główne (58)

fot. Sandra/ Zanzadra91- ponad 70 tys followersów na Instagramie

Oczywiście pokaz, poza nowymi znajomościami, również był dla niej źródłem nowych pomysłów. – Na wybiegu pojawiło się dużo kobiecych inspiracji. Cieszę się, że mogłam brać udział w tak wspaniałym wydarzeniu.

Jednak zdaniem Sandry inspiracje nie pojawiają się tylko na wybiegach czy kolorowych czasopismach. – Najwięcej pomysłów daje mi internet, a jeszcze więcej szafa mamy.

Pokaz Marka wspiera Markę daje korzyści nie tylko tym, którzy zaistnieją na wybiegach, zarówno modelkom, jak i projektantom, ale również tym, którzy ten pokaz obserwują. Blogerki czerpią z niego inspiracje, nawiązują nowe znajomości, a także mogą przekazać nowinki ze świata mody swoim fanom na portalu, Instagramie czy facebooku.

Zdjęcie tytułowe: w kolejności Sandra Kiełpikowska/ Zanzadra91, projektantka Ewa Chojnacka/ Hojnatzka, Ivona Tederska/ Pivonia- Śniadanie z Marką w Vinegre/ Gdynia

Komentarze