1260px × 712px — główne (16)

Art & Fashion w Republice Marzeń

Redakcja / 3 grudnia 2018 / Komentarze:

1 grudnia w gościnnych wnętrzach Republiki Marzeń Gdańskiej Szkoły Artystycznej (GSA) w Garnizonie Kultury (zrewitalizowany stary garnizon wojskowy we Wrzeszczu) odbyło się wspólne wydarzenie partnerskie Art & Fashion.

1260px × 712px — główne (17)

Fot. Tomasz Pijanowski

Na zaproszenie GDA i imienne Anny Wilskiej oraz Marzeny Gawrysiak, Marka Wspiera Markę dołączyła do projektu z pokazem mody dwóch marek: Cosel i Angelika Józefczyk. Dzięki współpracy dwóch artystycznych zespołów: GSA i Personal Branding Polska, kolejny raz udowodniliśmy, że samemu można wiele, ale w zespole prawie wszystko!

Wernisaż

Początek wydarzenia to otwarcie wernisażu prac malarskich i rzeźbiarskich grupy mistrzowskiej Gdańskiej Szkoły Artystycznej. Zobaczyliśmy prace m.in. Katarzyny Wolskiej, Joanny Jadczak- Wodzinowskiej, Marzeny Gawrysiak, Anny Wilskiej, Grzegorza Pawełczyka czy Justyny Wylamowskiej.

1260px × 712px — główne (18)

 

1260px × 712px — główne (19)

Pokaz taneczny GSA

Druga część to trzy pokazy: dwa modowe i jeden taneczny wykonany przez uczennice GSA. Był to pokaz całkowicie improwizowany i tak zjawiskowy, że nie można było oderwać wzroku. Kolejny raz dziewczęta z grupy tanecznej udowodniły, że improwizacja jest dziełem doskonałym, jeśli wykonują ją doświadczone i świetnie przygotowane osoby. Pokaz taneczny był po prostu doskonały i nagrodzony wielkimi brawami. Tu należą wielkie podziękowania dla gości wydarzenia. Na Art & Fashion przybyło wielu, bardzo zainteresowanych i pozytywnych widzów, gorąco nagradzających brawami wszystkich twórców, zarówno artystów jak i projektantów.

1260px × 712px — główne (21)

Fot. Monika G-foto

COSEL

Punktualnie o 18.00 na scenie pojawiła się Angelika Józefczyk, która zapowiedziała pokaz zaprzyjaźnionej marki COSEL.

1260px × 712px — główne (20)

Karnawał i Nowy Rok to najbardziej wyczekiwany czas dla miłośniczek mody. Na wybiegu mogliśmy podziwiać 13 sylwetek całkowicie nowej kolekcji karnawałowej marki COSEL. Dla wielbicielek klasycznej i eleganckiej formy, projektantka przygotowała długie suknie z miękkiej dzianiny wiskozowej. Drapowania i pióra nadały sukniom szlachetności i lekkości.

Dla miłośniczek odważniejszych stylizacji, marka COSEL przygotowała lśniące i połyskujące suknienki oraz zestawy spódnic i topów ozdobionych cekinami. Wśród propozycji znależć można było różne długości, od mini do wersji midi, wersje z rękawami i na ramiączkach w kolorach głębokiego fioletu i czarnym.

Do pokazu i dopełnienia stylizacji, marka zaprosiła dwie projektantki: Anję Coraletti, która przygotowała kolekcję kolczyków (jej znak rozpoznawczy to kolor) oraz markę obuwia Hammer z Łodzi. Mieszkańcom Trójmiasta Anja jest doskonale znana. Od lat prowadzi swoje atelier w Sopocie i osobiście, własnoręcznie tworzy swoje małe jubilerskie dzieła. Warto podkreslić, że Anja Coraletti współpracuje z Marka Wspiera Markę juz po raz trzeci!

Hammer to rodzinna firma obuwnicza z tradycjami z Łodzi. Za projektami stoi niezwykła kobieta Małgorzata Hammerschmit. Specjalnie dla obu marek COSEL i Angelika Józefczyk, przygotowała kolekcję klasycznych szpilek, botków i kozaków. Warto podkreslić, że marka tworzy obuwie niezwykle wygodne, nawet jeśli są to wysokie szpilki. Oprócz tego w ramach istniejących modeli, klientka może wybrać sobie rodzaj skóry, kolor czy wysokość obcasa. Marka tworzy też kolekcje dedykowane dla butików, których nie można kupić nigdzie indziej. Marka tworzy w Polsce, ma swój zakład produkcyjny i zgrany zespół pracowników.

1260px × 712px — główne (22)

Angelika Józefczyk

O 18.20 na scenie pojawiła się Anna Szubert, która zapowiedziała kolekcję Aurora Borealis Angeliki Józefczyk. To również kolekcja dedykowana karnawałowi i wielkim wyjściom. W trakcie pokazu zobaczyliśmy również 13 sylwetek. Angelika jest już szerzej znana polskiej publiczności. Ma za sobą wiele pokazów mody w Polsce i zagranicą. Ubiera wiele osobowości telewizyjnych, aktorki, miss Polonia. Kolekcja Aurora Borealis to miekkie lśniące drapowane dzianiny w wersji krótkiej i długiej. Kobiety kochające szyfony i zwiewne kreacje znajdą suknie w kolorach butelkowej zieleni czy nasyconego fioletu, z rozcięciem na całej długości nogi, w wersji z głębokim dekoltem lub wykończone stójką. Angelika Józefczyk wzięła udzial w pokazach Marka Wspiera Markę już po raz trzeci.

Modelki Malva Models i makijaże Beauty Art

Na wielki szacunek i uznanie zasługują występujące w pokazie modelki. Jedenaście z nich to modelki uznanej w Polsce i zagranicą  agencji z Gdyni Malva Models. Za sukcesami agencji stoi niezwykła kobieta Malwina Smętek. Nie wszyscy wiedzą, że właścicielka była modelką na największych pokazach na świecie na wszystkich kontynentach. Jej osoba gościła na okładkach wielu światowych magazynów. Swoje doświadczenia i kontakty wykorzystała tworząc jedną z najlepszych agencji modelek i modeli w Polsce. Jej „podopieczni” są już twarzami kampanii reklamowych i wybiegów marki tj.DIOR,  ZARA, Karl Lagerfeld x Puma czy Calvin Klein. Dziękujemy serdecznie, że jesteście z Marka Wspiera Markę prawie od samego początku.  Jesteśmy również niezwykle dumni z naszych pozostałych dwóch modelek- freelancerek. One również były wspaniałe i cała trzynastka (nie, nie pechowa, bardzo szczęśliwa!!!) poniosły kolekcję na najwyższym światowym poziomie.

Pokaz mody to nie tylko ubrania i dodatki. Nie ma dobrego pokazu mody bez doskonałej pracy sztabu makijażystek i fryzjerek na backstagu. To już kolejna nasza współpraca ze Szkołą Beauty Art z Gdańska. Z dala od fleszy, na zapleczu, przez kilka godzin, jedenaście młodych adeptek sztuki makijażu, niestrudzenie przygotowywały modelki do pokazu. Beauty Art to jedna z najlepszych szkół makijażu, charakteryzacji i fryzjerstwa w Polsce. Mają swoje oddziały w największych miastach w Polsce, a kształcą od 1990 roku! To szkoła z historią i przyszłością.

Podziękowanie również dla:

Tomasz Pijanowski- fotorelacja z wydarzenia,

Lucjan Konczakowski- światło i montaż,

Jakub Marcfeld- muzyka,

Janusz Gawrysiak- konferensjer, wspótwórca wydarzenia, współwłaściciel Gdańskiej Szkoły Artystycznej

Firma Cateringowa Zefir- poczęstunek dla gości

Kwiaciarnia Aksamitka- kwiaty

Oceanic AA- gift pack

Kolejne wydarzenie (partnerskie) pod hasłem Marka Wspiera Markę za nami! Było wspaniale!

 

 

 

 

 

Komentarze