NIE MAM NIC DO POWIEDZENIA... (23)

Aplikacje dla każdego

Olga Długokęcka / 9 sierpnia 2016 / Komentarze:

Właściwie każdy z nas posługuje się już smartfonem. Dla niektórych to tylko telefon i źródło rozrywki, dla innych to prawdziwe mobilne miejsca pracy. Technika przychodzi z pomocą przedsiębiorcom, którzy wiecznie są w ruchu, nie zalegają w biurach, jeżdżą do klientów i całą kontrolę nad swoim biznesem trzymają w telefonie. 

tekst: Olga Długokęcka  Twitter_icon   images (1)

Maile, kalendarz, baza kontaktów, GPS, mapy, media społecznościowe – wszystko w jednym. I trzeba przyznać, trudno jest sobie wyobrazić codziennie funkcjonowanie bez tych udogodnień. Szybsza komunikacja, to szybsze interesy, a mobilność to rozwój firmy, który można obserwować z dnia na dzień.

Z całego serca trzeba podziękować twórcom aplikacji, którzy czynią nasze życie łatwiejszym i bardziej uporządkowanym. Wybrałam dla Was kilka sprawdzonych, przetestowanych aplikacji, które pomogą Wam ogarniać nie tylko pracę, ale i życie w bardzo szerokim tego słowa znaczeniu.

Any.do

Nie wiem, jak Wy, ale ja mam poważny problem z zapamiętywaniem rzeczy, które muszę zrobić w ciągu dnia. Listy na kartkach się nie sprawdzają, ponieważ albo gdzieś się gubiły, albo… zapominałam ich zabrać ze sobą. Zgroza. Aplikacja Any.do pozwala zaplanować działania, ustawia przypomnienie na konkretną godzinę i przypomina o tym tak długo, dopóki nie wykonamy zadania. Można w niej stworzyć wiele grup: praca, dom, rzeczy osobiste i na każdą listę wpisywać osobne zadania. Bardzo wygodna jest tez opcja łączenia list – np. na naszym telefonie listę „zakupy” możemy połączyć z telefonami członków rodziny. U nas znacznie ułatwia to komunikację :)

Evernote

Natchnienie ma to do siebie, że nie uprzedza, nigdy nie przewidzę, kiedy kolejna genialna myśl wpadnie mi do głowy. Notatnik nie zawsze leży pod ręką, żebym mogła sobie ją zapisać. Telefon zazwyczaj jest obok. Aplikacja w szybki i łatwy sposób pozwala zarządzać notatkami: tekstowymi, głosowymi i graficznymi. Pozwala na przygotowywanie tekstów, tworzenie list i zapisywanie wyników, porządkowanie artykułów z Internetu, dokumentów i zdjęć.

Pocket

Jak często jadąc gdzieś komunikacją lub siedząc w poczekalni scrollujecie Facebooka lub swoje ulubione portale i trafiacie na interesujące Was artykuły? Nie ma czasu na czytanie, chcielibyście do nich wrócić, ale w gąszczu informacji potem możecie ich nie znaleźć lub po prostu o nich zapomnieć. Pocket pozwala na łatwo i szybko zapisywać artykuły, filmy wideo i inne treści do późniejszego użytku, przechowuje je w jednym miejscu, a później pozwala odczytać nawet bez dostępu do Internetu. Spersonalizowany newsfeed gdzie tylko chcecie.

SkyCash

Cudowna sprawa dla wszystkich, którzy są w ciągłym biegu. Zarówno tych poruszających się komunikacją miejską, jak i tych zmotoryzowanych. Za pomocą apki kupicie nie tylko bilet, ale też opłacicie miejsce parkingowe.

Kalkulator Netto/Brutto

Ci, co nie mają w głowie mają w telefonach :)

Water Your Body

Staram się żyć zdrowo i wiem, że picie odpowiedniej ilości wody jest bardzo ważne. Ale w pędzie każdego dnia, oczywiście zapominam o nawadnianiu. Dzięki aplikacji doskonale wiem ile mam wypić wody każdego dnia, a ta liczba uzależniona jest od mojej wagi, rodzaju dnia (dzień treningowy, czy nie) oraz temperatury. Apka wylicza ile wody powinnam wypić i skrupulatnie mi o tym przypomina.

A Wy? Macie swoje ulubione aplikacje, które ułatwiają Wam życie? Podzielcie się!

ZOSTAŃ Z NAMI, CZYTAJ DALEJ!

NIE MAM NICDO POWIEDZENIA-67

Komentarze